עבור מעצבי הפנים, עיצוב מטבח הינו אחד החלקים האהובים ביותר. זאת בזכות הטרנדים המתחלפים בתדירות גבוהה, המקום הרב לדמיון ויצירתיות והצורך במחשבה משולבת של יופי-התאמה-יעילות. אלא שבין האופנות המשתנות חדשות לבקרים, יש תופעות שנשארות שנים ארוכות. שילוב עץ במטבחים היא אחת מהן.

שילוב עץ במטבחים – מתי זה מומלץ?

עץ במטבח הוא אחת הבחירות הפופולאריות ביותר בישראל, ולא רק. אך לא תמיד העץ מתאים ומשתלב באופן מעוצב ונעים למראה.

מתי כן? הנה כמה דוגמאות מרכזיות:

  • סגנון עיצוב כפרי – אוהבים את הלוק הכפרי-אירופאי, עם העץ כמוטיב שולט? שילוב עץ במטבח יהיה נהדר עבורכם ויוסיף למראה החם והביתי.
  • פריטים ורהיטים מעץ בחלל סמוך – אם בחלל הסמוך למטבח (לרוב, הסלון או פינת האוכל) ישנם פריטים העשויים עץ כמו מזנון, ויטרינה, שידה, כיסא נדנדה וכדומה, שילוב של עץ גם במטבח יצור “הרמוניה עיצובית” והתאמה נפלאה בין השניים.
  • עיצוב בסגנון רטרו – גם סגנון הרטרו, שעושה עלייה מחודשת בשנים האחרונות, מתאפיין בשילוב חכם של עץ בכמות די גבוהה, לרוב בגוונים כהים ובולטים לעין.

איך תשלבו עץ במטבח באופן נכון?

גם אם הסגנון המועדף עליכם כולל עץ, ואתם “עומדים בקריטריונים” שהצגנו לעיל, צריך לדעת איך לשלב את העץ בצורה נכונה. לשם כך תזדקקו לעין עיצובית מנוסה, היודעת להבחין מתי העץ מוסיף ומתי הוא פוגע. האלמנטים המרכזיים לשילוב נכון הם כמות, מיקום ונראות העץ.

מבחינת כמות, חשוב לשמור על מידתיות. בשל יופיו של העץ, רבים שוגים ביצירת מטבח עץ באופן מוגזם. עץ במטבח אמור להיות מוטיב המשתלב עם השיש, מוצרי החשמל והנראות הכללית, מבלי “להשתלט” עליהם באופן גס ומאולץ. כמובן שבכל בית הכמות האידיאלית של עץ תהיה שונה ותלויה בסגנון הכללי המועדף ובמראה הכללי לפני עיצוב המטבח.

לגבי המיקום, מומלץ לייצר “איזון מיקומי” עם החללים הסמוכים. דהיינו, אם כיסא הנדנדה והשידה בצד ימין של החלל הסמוך סלון-מטבח, מומלץ שהפריטים מהעץ במטבח יהיו בצד השני. בקיצור, תדאגו שלא יהיה מצב שבו יש ריכוז גבוה מדי במקום אחד וללא פריטים מעץ בצד השני.

ריהוט מעץ רוזווד – הטופ של ריהוט העץ למטבחים

מבחינת הנראות, חשובה איכות העץ וכמובן הגוון שלו. המלצתנו החמה: ללכת עם הטרנד הכי מצליח ויפה של השנים האחרונות בתחום העץ לבית – ריהוט מעץ רוזווד. מדובר בסוג עץ שהגיע מהמזרח הרחוק וכבש את אירופה וישראל בסערה. חזק, איכותי, בעל מגוון דוגמאות וצבעים, ומשתלב באופן מושלם במטבחים. בחירה מצוינת!

לוגו של וואטסאפ פנה אלינו

דילוג לתוכן