תמיד נחמד לבצע שינוי חדש ומרענן לחללי הבית השונים. אחד החדרים החשובים ביותר בבית הינו המטבח, והסיבה לכך היא לאור העובדה שאנו מבלים את מרבית זמננו שם, מייצרים זמן איכות עם המשפחה שלנו וסופגים המון הנאה משותפת.

מפני שהמטבח טומן בתוכו המון זיכרונות ילדות ומייצר בנו תחושת שייכות, זהו המקום המושלם לבצע בו מהפך וויזואלי. עם זאת, בכדי להימנע מטעויות ולהפוך את התהליך לנעים ונחמד, הנה כמה טיפים עבור צביעת מטבחים שישמשו עבורכם כקווים מנחים:

1.סדר וארגון – בכדי לוודא שאינכם מלכלכים מקומות לא רצויים וגורמים לנזקים מעיקים בפן העיצובי של המטבח, עליכם לבצע סדר כללי מראש. מומלץ לכסות את כל חלקי השיש, הארונות והמרצפות בניילון ובאמצעות נייר דבק לחזק את אזוריו הקיצוניים של המשטח. בנוסף, רוקנו את כל הפריטים מהמטבח כגון כלי מטבח, עציצים, תכולת הארונות, שידות וכל מה שעלול להפריע בדרך לצביעה המושלמת.

 1. בנוסף, עליכם לוודא שלפני צביעת הארונות במטבח אתם מסירים את כל כתמי השומן, הלכלוך וצבע הישן. רק לאחר ניקוי יסודי תוכלו לבצע את המריחה בצורה כזו שלא יראו פגמים וליקויים בעין.
 2. קו עיצובי מנחה – בנוגע לוויזואליות של חלל המטבח, כמובן שמדובר אך ורק בטעם אישי. כלומר, באפשרותכם לבחור כל צבע שתרצו ולבצע עמו את הצביעה מחדש. חשוב לציין, צבעים עזים כגון אדום או צהוב ישתלבו היטב ביחס קטן לצבע הבסיס או לחילופין, תוכלו להחליט שרק פריטים מסוימים יהיו צבועים בכדי להעניק יותר אור לחלל החדר.

  מומלץ לבחור את הצבעים על פי הסגנון הכללי של הבית. כלומר, בית מודרני שבו יש שימוש רב במתכת, זכוכית או נחושת יתחבר מבחינה עיצובית לצבעים ניטרליים ונקיים כגון לבן או שחור. לעומת זאת, בתים קלאסיים שבהם יש שימוש רב בעץ דווקא יעדיפו צבעים “חמימים” כגון שמנת, בז’ וכדומה.

 3. מסגרת תקציבית – אומנם צביעה באופן עצמאי של חדר המטבח אינה מחייבת הוצאה כספית גדולה כשם הזמנת בעל מקצוע, אך בכל זאת תוכלו להבחין שישנם בתי עסק אשר מוכרים מכלי צבע במחיר יקר יותר מאשר מתחריהם.

  בנוסף, תמיד תוכלו לרכוש מכלי צבע “יד 2” אך גם כאן חשוב להבחין אם הצבע נשמר ועדיין נמצא באיכות גבוהה.

 4. התחשבו באור טבעי – מטבחים רבים כוללים בתוכם חלונות אשר תפקידם להאיר את החדר. במידה והחלונות שלכם גדולים ואור רב נכנס דרכם לחלל החדר, נסו לשלב צבעים ניטרליים יחד עם גיוון קליל של צבע נועז יותר. בצורה זאת תוכלו לייצר הבלטה והדגשה של האזורים הצבועים ולהעניק נופח עיצובי מעניין.

  במידה ואין לכם כניסה מרובה של אור, כדאי להימנע לחלוטין מצבעים כהים כגון חום או שחור שכן עלולים ליצור אווירה סגורה במטבח.

 5. אווררו את החלל – לאחר שסיימתם לצבוע את המטבח, ריחו של הצבע יישאר עמכם לאורך מספר ימים. כדאי להיות מוכנים לכך ראש ובכל הזדמנות לפתוח את החלונות והדלתות בכדי לאוורר את החלל ולהימנע מנשימת הריחות הכימיקלים.
לוגו של וואטסאפ פנה אלינו

דילוג לתוכן