המטבח שלנו נחשב לאחד החללים החשובים והמרכזיים ביותר בבית וזאת בשל הפעילות שמתרחשת בו, הפגישות עם בני המשפחה בתחילתו ובסופו של יום, כמו גם שמטבח הנו חלל מרכזי בכל מבנה.  

בשנת 2018 הדגש על עיצוב מטבחים יהיה גם למראה החיצוני ולסגנון העיצוב של המטבח אך הוא ישים דגש על הפונקציונליות הדרושה בעת תכנון מטבחים.

בנוסף, בשל החשיבות של תכנון נכון מטבחים לבתים פרטיים, ניתן לפגוש שלל שיטות עיצוב, פונקציות חדשות וטכנולוגיה מתקדמת שכבשו את עולם המטבחים תוך התאמת אותן הטכנולוגיות והפונקציות לצרכים של הדיירים בבית.

אז אילו סגנונות עיצוב מטבחים כבשו את שנת 2018? הנה 4 סגנונות פופולריים:  

מטבח בסגנון ים תיכוני – מטבחים בסגנון הים תיכוני כבשו לאחרונה את עולם העיצוב וכיום ניתן לראות יותר ויותר חללי עבודה ובישול המעוצבים בסגנון זה. מטבחים בסגנון ים תיכוני הם כאלה שיש להם השפעות יווניות כמו כאלה המעוצבים בגוונים של כחול, לבן וצהוב, כאשר במטבחים כלי עבודה ובישול כבדים, ברחבי המטבח נעשה שימוש בכלים צבעוניים, על אדן החלון יוצבו אדניות של צמחי תבלין, המטבח עצמו יעוצב עם משטחים עשויי שיש או עץ וכל מה שמרגיש כמו ים תיכון צבעוני ונעים.

חשוב לדעת כי מטבחים המעוצבים בגנון ים תיכוני, הם אמנן בעלי מראה נוסטלגי, אך כלי העבודה ומכשירי החשמל המטבח הם חדישים ומותאמים במראה החיצוני שלהם לסגנון העתיק והנעים.

מטבח בסגנון כפרי – עיצוב מטבח  כפרי נועד להשרות תחושת חמימות במרחב, הוא מתאפיין בשימוש בבוצ’רים כבדים (הלוא הם משטחי עץ כבדים שמשמשים משטחי עבודה), בכיורים מסיביים, שימוש בארונות בעלי מראה עץ גושני, חללי אחסון גדולים, כמו גם שילוב של ארוניות במראה כפרי לאחסון שלל חפצים במטבח ועוד. למטבחים כאלה נהוג להוסיף אי גדול לעבודה והגשה כמו גם שלל מוצרי חשמל בסגנון הגרנדיוזי וה”כבד” יחסית.

מודרניזם בבישול – מי שרוצה לשלב את המראה המודרני במטבח ובכלל בחלל הבית, יוכל ליהנות ממטבח משולב זכוכית, ושלל מטבחים בעלי מראה נקי ומהוקצע הבנויים בשילוב פורמייקה בגווני לבן או שחור ואפילו אדום וכחול. המכשירים החשמליים במטבח יהיו כאלה שמעוצבים במינימליזם, תוך שימוש בשלל טכנולוגיות מתקדמות לעיצוב ובניית המטבח.

מטבח תעשייתי  – לצד המראה המודרני נמצא גם המראה התעשייתי שמדמה מטבחים במלונות, מסעדות ובתי קפה. מטבחים כאלה מאופיינים בשימוש בכלי נירוסטה, במשטחים וחללי אחסון העשויים מחומרים חדישים, כמו גם שבמטבחים תעשייתיים יעשה שימוש בכלים גדולים ושלל אלמנטים שנחשבים פופולריים בתעשייה.

לסיכום, כאשר אתם בוחרים את הסגנון המבוקש, אל תשכחו את הפרטים הקטנים בעיצוב כמו למשל הרכבה של מנורות מתאימות למטבח: שימו לב לאלמנטים שונים כמו תאורה במטבח, שימוש בכלים מתאימים לעיצוב הכללי, וודאו כי אתם בוחרים במוצרי חשמל איכותיים אך גם כאלה שמתאימים בסגנון שלכם לעיצוב הכולל של המטבח.

נסו לבחור במשטחי אחסון יעילים, משטחי חיתוך מתאימים תוך שילוב של שלל כלים ופונקציות עיצוב מותאמות אישית לצרכים שלכם.

בכך תוכלו ליהנות משטח בישול, האכלה ואירוח נעימים יפים ומותאמים אישית לכל בית ומבנה.

לוגו של וואטסאפ פנה אלינו

דילוג לתוכן