תאורה למטבח היא חשובה ביותר. התאורה צריכה להיות מותאמת לסגנון המטבח ועליה לענות על כל מיני צריכים פונקציונאליים וגם צרכים אסתטיים. אם תבחרו את התאורה המתאימה, תוכלו לייצר תחושה של חלל גדול וגם תוכלו לצור מעין הרמוניה בין הרהיטים השונים. אז איך תוכלו לדעת שאתם בוחרים את התאורה שמתאימה לסגנון המטבח שלכם? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו בעצמכם.

תאורה למטבח בסגנון פרובנס

כאשר מדובר על מטבחי פרובנס, מדובר על מטבחים עם צבעים בהירים מאוד. אלו כוללים צבעים כמו, גוונים של תכלת, גוונים של צהוב, לבן ומעט לילך. בהתאם לגוונים של מטבחי הפרובנס, עלינו להשתמש בתאורה בהירה. שימוש בתאורה כזאת רק תמשיך את התחושה הנעימה, הבהירה והחמימה שצבעי מטבח הפרובנס מבקשים לתת לנו. בהתאם לחומרי הגלם המרכיבים את מטבח הפרובנס, כך נבחר את גופי התאורה. אלו יהיו גופים העשויים מתכת מחוספסת עם מעט זכוכית.

תאורה למטבח בסגנון מודרני

מטבח מודרני מאופיין בחומרים כמו, מתכת, זכוכית ומעט בטון. על כן, יש לשלב לו תאורה מתאימה. כאן להבדיל מהתאורה למטבח פרובנס, אנו נעדיף להשתמש בגופים הכוללים נורות LED. אלו יותקנו במרכז החדר ויהיו צמודים לתקרה. אגב, ניתן גם להשתמש בגופי תאורה שלא מובלעים בקיר. אם תרצו לעשות זאת, תצטרכו לבחור בגופי תאורה בצורה גיאומטרית מסוימת שיהיו עשויים ממתכת או זכוכית.

תאורה למטבח בסגנון היי טק

מטבח היי טק ידוע בשל הטכנולוגיה והאבזור הייחודי והמתקדם שלו. אלו מעניקים לו מראה יוקרתי. מדובר על מטבח עם קווים מאוד מינימליסטיים וחדים. כלומר המטרה היא יצירת מראה נקי וחד משמעי. הצבעים ששולטים במטבח כזה, הם גוונים של שמנת ולבן. בהתאם לצבעים הללו, יש גם לבחור את גופי התאורה המתאימים. אלו יכולים להיות גופי תאורה יוקרתיים עם עיצוב ייחודי וחדשני. מעל הארונות במטבח זה, יש לשלב פנל תאורה. אותו פנל יאיר את החלל בתאורת אווירה רכה ונעימה.

תאורה למטבח בסגנון כפרי

אם סגנון עיצוב הפנים שנקבע הוא הסגנון הכפרי, אז השימוש בתאורה צריך גם הוא להיות מותאם לכך. יש לזכור שמטבחים כפריים זקוקים להרבה אור וזאת משום השימוש בחומרי הגלם שרובו מסתכם בעץ. העץ מייצר מראה מאסיבי ועל כן, עלינו לייצר תחושה שהחלל יהיה נעים וחמים וניתן לייצר תחושה כזאת על ידי שימוש בגופי התאורה המתאימים. למטבח כפרי יש מספר אופציות לתאורה, כאשר הנפוצה בהם היא שימוש בגופי תאורה תלויים בצורת שלישייה או בצורת זוג. את הגופים הללו, יש לתלות במטבח מעל שולחן האוכל או מעל משטח ההכנה. כמו כן, אם מעוניינים, ניתן גם להשתמש בגוף תאורה אחד גדול, שתהיה לו נוכחות בחדר.

שורה תחתונה

אם אתם לא ממש מבינים בעיצוב ולא בטוחים בבחירת התאורה המתאימה, נסו להיעזר בבעל מקצוע מתחום עיצוב הפנים. הוא כבר ידריך אתכם לבחירת התאורה המתאימה למטבח שלכם. שיהיה בהצלחה!

לוגו של וואטסאפ פנה אלינו

דילוג לתוכן