בשנים האחרונות הפך להיות מטבחי זכוכית יותר ויותר נפוצים כאשר שלא כמו המטבח עצמו, מתנפצות דעות קדומות וחוות דעת שגויות בנוגע לחוזקו של מטבח הזכוכית וכמובן שיופיו משתקף לכל.

בעבר הלא רחוק הדעה הרווחת לגבי מטבחי זכוכית הייתה שהם מטבחים לראווה בלבד ואיש לא יעז להרכיב מטבח זכוכית בביתו. לא עברו הרבה שנים עד שדעה זו נעלמה כלא הייתה. מסתבר שזכוכית היא מהחומרים החזקים שניתן להתקין במטבח בזכות טכנולוגיות התקנה מתקדמות שמעבר לחוזק משדר יופי ויוקרה.

ניתן להתקין את מטבח הזכוכית בדרכים שונות, אפשר להתקין את המטבח כך שהפנאלים (פסי מתכת התופסים את הזכוכית) יהיו חשופים וכך ייווצר שילוב זכוכית ומתכת. דרך נוספת היא בהסתרה מוחלטת של הפנלים והתפסנים וכך רואים רק את משטחי הזכוכית.

כמו ברוב המטבחים גם במטבחי זכוכית כדאי לשלב אלמנטים שונים של טקסטורות שונות. שילוב של עץ מלא, פרקט ברצפה ומתכת בעוביים שונים. כמו כן שילוב של צבעים מעצים את יופיו של המטבח. ניתן גם לשלב פרזול של ידיות עדינות בצבעים שיתאימו למטבח “וישברו” את טקסטורת הזכוכית בתחושת הברזל ביד. 

כידוע, זכוכית היא אחד החומרים בעלי השקיפות והשתקפות מהגבוהים שבחומרים ולכן ניתן לעצב את המטבח בדרגות שונות של השתקפות לקבלת אפקט “מראות” במטבח, דבר היוצר גם אשליה של גודל.

לפני שאתם ממהרים לפסול על הסף את מטבח הזכוכית דעו שביצעו ניסויים פיזיים בניסיון להעמיד את חוזק המטבח למבחן. כמו לדוגמה מבחן של בעיטת כדורגל ישרה לעבר הזכוכית, התוצאה? לא קרה לזכוכית כלום.

קחו נשימה ותגידו “אני בוחר מטבח זכוכית”  – אתם תהיו מופתעים. ואם כבר לבחור מטבח זכוכית תבחרו בחברה מקצועית שתעזור לכם לבחור ולעצב על פי רצונכם ותקציבכם. יד מטבחים יעשו הכול על מנת שתהיו מאושרים מהמטבח שלכם.

לוגו של וואטסאפ פנה אלינו

דילוג לתוכן