רוב הישראלים שמתכננים לרכוש ארונות מטבח חדשים מתמקדים בעיקר בעיצוב, בגוון הדלתות ובשטחי האחסון, אך רבים שוכחים להתייחס לחלוקה הפנימית של הארונות, לרבות מדפים ומגירות. סידור ארונות המטבח נחשב למשימה שאף אדם אינו אוהב, במיוחד אם מאחסנים בהם פריטים שונים שלא בהכרח קשורים לבישול ולאירוח.

אם אתם משפצים את המטבח הביתי או כאשר אתם עומדים לרכוש ארונות מטבח לדירה חדשה או לבית פרטי חדש, חשוב לשים לב לחלוקה הפנימית, וכדאי לבדוק האם ניתן לשנות בקלות את המדפים ומיקום המגירות גם לאחר התקנת הארון במטבח הביתי שלכם. ארונות מטבח חייבים להתאים לצרכים הייחודיים שלכם, כך תוכלו לשמור על סדר, ארגון וניקיון, לעבוד ולבשל בנוחות, ולמצוא את הפריטים השונים בקלות ובלי להפוך את כל המטבח ולהוציא קופסאות ומוצרי מזון עד שמוצאים תבלין מסוים, כלי בישול שצריך וכדומה.

פונקציונליות ואסתטיקה

הכלל שצריך להנחות אתכם בעת בחירת ארונות מטבח חדשים הוא שילוב מושלם בין אסתטיקה ומראה לבין פונקציונליות, נוחות ובטיחות. יש המעדיפים ארונות מטבח עם מדפים, אחרים יעדיפו מגירות אחסון, אך השילוב הנכון הוא מדפים ומגירות בגודל מתאים ובהתאמה לצורכי האחסון. לכל משפחה יש צרכים ייחודיים שונים, אם רוכשים את הארונות אצל נגר תוכלו לדרוש ממנו חלוקה פנימית בהתאם לכלי הבישול והאוכל שיש לכם. זו אינה משימה פשוטה לכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ומומלץ גם לבדוק איזה פתרונות פרזול חדשים קיימים בשוק, יש כיום פתרונות חכמים המאפשרים לשדרג את איכות החיים וליהנות מאחסון נוח ויעיל של כלי אוכל והגשה, תבלינים, משקאות, מוצרי מזון יבשים ועוד.

מגירות ברוחב מתאים

כולנו נהוגים לאחסן כלי אוכל שונים ומוצרים נוספים במגירות של ארונות המטבח. חשוב מראש לתכנן היכן ימוקמו המגירות על מנת לעבוד בנוחות וכדי לשמור על סדר. כדאי לדעת כי ככל שהמגירה רחבה וארוכה יותר כך משקלה יחד עם הפריטים המאוחסנים גבוה בהרבה, לכן יש לוודא כי הפרזול עמיד וחזק בהתאם.

מומלץ לאחסן כלי אוכל במגירה רחבה עם חלוקה פנימית נכונה, כלומר חלוקה למזלגות, לסכינים, לכפיות וכדומה. מגירה לאחסון כלי אוכל ובישול חייבת להיות קרובה למשטחי העבודה ובמרחק סביר משולחן האוכל, במידה ואתם מתכננים אי במטבח, תוכלו לאחסן את הסכו”ם במגירת אחסון באי.

בדרך כלל מקובל שגובה החזית של המגירה העליונה בארון יהיה 15 ס”מ, ומתחת למגירה העליונה נהוג לתכנן 2-3 מגירות נוספות בגובה חזית של עד 30 ס”מ. אם אינכם צריכים הרבה מגירות תוכלו לתכנן ארון עם מגירה לסכו”ם ומתחת מגירת אחסון רחבה ועמוקה בה תוכלו לאחסן בנוחות כלי מטבח שונים, למשל מכשירי חשמל כמו טוסטר ומיקסר, מוצרי מזון, צנצנות מלאות או ריקות ועוד.

מומלץ להזמין ארון מטבח המיוצר מלוחות עץ עמידים בפני מים ורטיבות, אפשר לשלב חומרים עמידים כמו אלומיניום, פורמייקה וזכוכית. כיום יש מגוון פתרונות לחלוקה פנימית, לכן כדאי לרכוש את המטבח מחברה המציעה עיצובים מרהיבים ופתרונות אחסון חכמים עם חלוקה פנימית חכמה ונכונה, בהתאמה לדרישות הלקוח ולצרכיו.

לוגו של וואטסאפ פנה אלינו

דילוג לתוכן