יש שיגידו כי המטבח הוא החדר המרכזי והחשוב ביותר בבית, בעוד אחרים רואים בו תחנת מפגש עם המקרר והכיריים. כך או כך, כולנו מבלים לא מעט שעות במטבח ומן הראוי שחדר זה יהייה מעוצב ואסתטי כמו שאר החדרים בדירה. ישנן מספר דרכים שיאפשרו לכם לעצב את המטבח מבלי להסתבך יותר מדי, כאשר העיקרית היא בניית מטבח מעוצב ולאחר מכן, הוספה של אביזרים שונים.

 

טיפים לבניית מטבח מעוצב

טיפ ראשון הוא לפנות לחברה המבצעת בניה מקצועית של מטבחים, וזאת על מנת שאכן העבודה תתבצע בצורה מקצועית ואיכותית. יש המסוגלים לבנות מטבח באופן עצמאי אך מדובר באנשים מיוחדים למדי, המכירים היטב את תחום הבנייה והעיצוב. אנשים אחרים וודאי יעדיפו לפנות לגורם מקצועי ולהיעזר בשירותיו. קיימות חברות רבות ובתי עסק שונים העוסקים בבניית מטבחים או מספקים שירות של עבודות עץ מטבח.

טיפ נוסף, חשוב לא פחות הוא לעצב את המטבח דווקא מחומר גלם ספציפי: למשל עץ. העץ הינו חומר גלם נוח לעבודה וגם מתאים מאוד לבניית מטבחים או לשדרוגם. מעבר לכך, ניתן לבנות בעץ גם באזורים אחרים בבית ובגינה אך במטבח העץ פופולרי למדי. ישנם סוגים רבים של עץ שמהם ניתן לבנות ארונות מטבח, אי למטבח, מזווה, מדפים וכדומה. רצוי לבחור את סוג העץ שיתאים לצורכי הדיירים. ישנם עצים יקרים יותר ואחרים פחות יקרים, ניתן להתאים את סוג העץ גם לתקציב שברשותכם ורק לאחר מכן לבנות את מטבח החלומות שלכם.

טיפ משמעותי לא פחות הוא לשלב במטבח אביזרים שמתאימים לסגנון הכללי של החדר. במטבחים כפריים למשל, נהוג לשלב אביזרים מהסגנון גם כן. במידה ויש לכם מטבח מודרני יותר, רצוי כי מוצרי חשמל, פינת אוכל וכדומה – יתאימו לסגנון העיקרי. במידה ואינכם יודעים כיצד להתאים את האביזרים והריהוט המשלים תוכלו להיוועץ במעצב פנים, מעצב מטבחים או כל גורם מקצועי אחר.

עצה נוספת היא לדעת מה אתם רוצים. לעיתים קורה שמגיעים אל החברה לבניית מטבחים ומתחילים לחשוב ביחד על המטבח הדמיוני. יש שיראו בכך דרך יצירתית ונוחה אך רוב האנשים יתבלבלו וימצאו את עצמם מסתבכים עם הוצאה כלכלית גבוהה יותר ממה שתכננו ולא בהכרח יקבלו את התוצאה שציפו לה. כלומר, לפני שאתם פונים לאיש המקצוע בדקו היטב אילו סגנונות מוצאים חן בעיניכם, עיינו בקטלוגים של מטבחים, התעניינו ובדקו לעומק איך אתם רוצים שהמטבח שלכם יראה.

באותו ההקשר רצוי גם לציין שבדיקה מקדימה ומפורטת תאפשר לכם להגיע עם דרישות או בקשות מוכנות אל המעצב ולדרוש הצעת מחיר קונקרטית.

לוגו של וואטסאפ פנה אלינו

דילוג לתוכן