אם עבורכם הביטוי "לאכול בחוץ" לא אומר בהכרח לאכול במסעדה, אלא מתקשר יותר ללאכול בגינה הפרטית שלכם; אם אתם אוהבים לעשות "על האש" וליהנות מאירוח של משפחה וחברים – יכול להיות שמטבח חוץ צריך להיות הרכישה הבאה שלכם.

מהו מטבח חוץ?

מטבח לכל דבר, רק שהוא לא ממוקם בין ארבעת קירות הבית שלכם, אלא בחוץ – בגינה היחידה והמיוחדת שלכם. במטבח כזה יכול להיות רק גריל גז שיאפשר לכם לעשות מנגל כמו שצריך, אבל יכול להיות גם הרבה יותר – משטח עבודה גדול, תנור, כיריים, טאבון ואפילו מקרר ומקפיא – הכול לפי ההעדפות והצרכים האישיים שלכם.
אבל, כדי שהמטבח יכלול באמת את כל מה שאתם צריכים, אתם צריכים לבצע תכנון מקדים. כדי שהכול יהיה מושלם, אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לתכנן נכון את המטבח החדש, שישדרג לכם את החיים פלאים.

כל מה שצריך לקחת בחשבון לפני שאתם רוכשים מטבח לגינה שלכם:

  • נקודת חשמל – קחו בחשבון שהרבה מכשירים שצריכים במטבח הם מכשירים חשמליים, לרבות כיריים, מיקרוגל, מאוורר שיעזור לכם לתפקד כשאתם מכינים את האוכל בחוץ ועוד. לכן, חשוב מאוד שתהיה נקודת חשמל בסמוך למקום שבו אתם מתכננים שיעמוד המטבח, או לפחות נקודת חשמל פנימית שאפשר להעביר ממנה כבל מאריך.
  • נקודת מים – אם אתם רוצים שיהיה לכם גם כיור במטבח, אתם צריכים נקודת מים בקרבת מקום, או נקודת מים פנימית שאליה אפשר להתחבר.
  • נקודת גז – גריל גז מצריך נקודת גז, ואף מילה אחת יותר.
  • מיקום נכון – אסור להעמיד את המטבח ליד צמחייה, כי אם תעשו זאת – תשחקו באש, תרתי משמע. כדי להימנע ממצבי סכנה כמו שריפות, חשוב מאוד שהמטבח יעמוד במקום פתוח לגמרי, ושלא יהיו בקרבתו עצים או כל צמחייה אחרת.
  • עיצוב מתאים – חשוב מאוד שתאהבו את העיצוב של המטבח שלכם, ושהוא ישתלב בצורה הרמונית עם העיצוב הכללי של הגינה שלכם. כך למשל, אם הגינה שלכם מעוצבת בסגנון כפרי, מטבחי חוץ מנירוסטה פחות יתאימו. לעומת זאת, אם הגינה שלכם מעוצבת בסגנון הייטקיסטי, מטבח מנירוסטה תהיה הבחירה המושלמת עבורכם.
  • ייעוץ מקצועי – על מנת שתוכלו ליהנות באמת מהמטבח החיצוני שלכם, חשוב מאוד שתקבלו ייעוץ מקצועי ממומחה בתחום. דאגו לפנות לחברה המתמחה בתכנון ובייצור מטבחים כאלה, אשר שמה הולך לפניה ושמייצרת מטבחים על פי הזמנה – ולהתייעץ עם מומחה שיסייע לכם לבחור את המטבח הנכון בהתאם לטעם ולצרכים האישיים שלכם.

אם תיישמו את ההמלצות שלעיל, סביר מאוד להניח שבתוך זמן קצר יהיה לכם מטבח חוץ יפהפה ומאובזר. בהצלחה!