תכנון נכון של מטבח עשוי להיות הדבר שבזכותו העבודה והפעילות במטבח תהיינה נוחות, יעילות וחיוביות. המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית ופעולת הבישול צריכה להתבצע בתנאים טובים ונוחים כמו גם בטוחים. כיום ישנם לא מעט סגנונות עיצוב של מטבחים אשר יכולים להתאים לכל טעם אישי או העדפות אישיות של אנשים המעצבים או משפצים את המטבח ובשנים האחרונות יש יותר ויותר מודעות לעיצוב של מטבחים בסגנון מודרני. אנשים רבים זונחים את המטבחים העשויים מעץ ומעדיפים את המראה המודרני והעכשווי של מטבחים אלה.

הלב הפועם של הבית

כאשר מחליטים על עיצוב או תכנון מחדש של מטבח קיים או על עיצוב של מטבח חדש מומלץ מאד שאת התהליך תלווה מעצבת פנים המתמחה בעיצוב מטבחים באופן ספציפי וממוקד. כאשר סגנון העיצוב הנבחר הוא של מטבח מודרני חשוב שאת התהליך תלווה המעצבת על מנת לתת את הדגשים החשובים שיכולים לסייע בהפיכת המטבח גם ליעיל וגם למעוצב והיא תוכל לתרום רבות מהידע והניסיון העשירים שלה. משימת עיצוב של מטבח שונה באופן מהותי מעיצוב של כל חדר אחר בבית ולכן חשוב שמעצבת הפנים הנבחרת תהיה מנוסה בעיצוב מטבחים.

מטבחים בעיצוב חדשני ופרקטי

תכנון של מטבח מודרני צריך לקחת בחשבון כמה וכמה פרמטרים – נוחות עבודה, מרחב עבודה כך שמי שנמצא במטבח לא יהיה בשום מצב של סכנה, צריך להיות מקום רב גם על משטח השיש וגם בארונות – שם אמורים להיות מאוחסנים כלי המטבח ומזונות שונים, צריך להחליט האם נקודות החשמל נשארות במקומן או שיש צורך בקביעת נקודות חדשות וכך גם בנוגע למיקום של חיבור הגז, צריך למדוד את המידות של המכשירים הגדולים שאמורים להיות במטבח – מקרר, תנור ומדיח כלים על מנת שלכל מכשיר יהיה את המקום המתאים לו ביותר.

 

כאשר מדברים על עיצוב מטבח מודרני הכוונה היא למטבח שאינו עשוי מקורות של עץ מסיבי ואין בו שימוש בצבע פסטלי או חלש. העיצוב המודרני מכונה לעיתים עיצוב הדומה לתעשייתי מפני שמתבצע בו שימוש רב בקורות ברזל, בצבעים לבן ושחור ואין האווירה בו חמימה ונעימה. התחושה במטבח היא תחושה של שהייה בחדר עבודה לכל דבר ועניין וברוב המקרים השולחן והכיסאות לא יהיו ממוקמים במטבח אלא בפינת אוכל נפרד מחוצה לו.

מי שנמשך לסגנון העיצוב המודרני ישמח שהמטבח שלו ייקח חלק בעיצוב כולל שכזה ויתרום את התרומה שלו למראה הסופי של הבית כולו. כאשר תהליך העיצוב והתכנון יהיה מלווה על ידי מעצבת פנים שהמומחיות והניסיון שלה קשורים בעיצוב מטבחים אין ספק שיתקבל המטבח הטוב ביותר, הנוח ביותר וכמובן המתאים ביותר ללקוח. לא תהיינה נישות ללא שימוש ולא יהיה שום חלל מבוזבז שאפשר היה לנצל אותו בצורה חכמה יותר.