שיש הוא חומר ידוע ומוכר שהוכיח את עצמו במטבחים מאז ומתמיד, אבל הוא לחלוטין לא החומר היחיד שכדאי לשקול להשתמש בו למשטחי העבודה שלכם במטבח. יש חומרים לא פחות מעולים, יפים, עמידים, אטרקטיביים גם מבחינת המחיר וגם מבחינת האסתטיקה שלהם. כדאי להכיר חומרים כאלה משום שבכל הכבוד לשיש המכובד, החומרים האחרים עומדים לככב כאן למשך שנים רבות, ובצדק רב.

קוריאן, יחי המלך החדש

בדיוק כמו שלטון השיש, קוריאן (Corian) עומד להיות החומר הכי נפוץ במטבחים ברחבי העולם, משום שהוא מציע כמה איכויות חדשות שהשיש מתקשה להתחרות בהן. קוריאן הוא חומר אקרילי, קשיח ועמיד מאוד וטבעי לחלוטין. מעצבים רבים מוצאים אותו קל יותר לעבודה ולעיצוב, בגלל האסתטיקה שלו והאפשרויות המגוונות יותר שהוא מעניק למעצבים. בוני מטבחים משתמשים בו בדיוק בגלל זה, הוא נעים ונוח לעבודה יותר משיש, מתאים לגילוף אבל גם לחיתוך והדבקה וכל עיבוד כלשהו. החומר קשיח ובלתי חדיר לחלוטין, מה שהופך אותו היגייני במיוחד ולכן הוא גם משמש בחדרי ניתוח ומרפאות. במטבחים ההיגיינה האנטי בקטריאלית קריטית מאוד, והוא אכן עושה את העבודה שמצופה ממנו. הצבעים שלו רבים ונפלאים והוא אינו צובר לכלוך בקלות ונוח לתחזוקה.

קרמיקה חמה ורומנטית

קרמיקה היא חומר מוכר ונפוץ בשימוש שנים רבות אבל פחות במטבחים בישראל, וחבל. הקרמיקה, מלבד עמידותה הרבה, היא חומר יפהפה שמאפשר כל כך הרבה עיצובים בכל מיני סגנונות. היא נקשרת בעיקר לסגנון וינטג', אבל אפשר לעצב אותה גם בסגנון מודרני מאוד הייטקי. היא משדרת חום ורומנטיקה בגלל אופן הנחתה והיא פותחת בפניכם עולם חדש של עיצוב.

גרניט פורצלן

משטחי עבודה העשויים מגרניט פורצלן (נאוליט) הם חדשים יחסית בשימוש בישראל, וגם הם חומר יציב וחזק מאוד שאינו נשרט ואינו חדיר. הגרניט פורצלן נוח לעיצוב במגוון צורות וצבעים. הגרניט עמיד גם לחום ולכל בלאי, כולל השפעה של חומרי ניקוי וכימיקלים שונים.

משטחי קוורץ, ישירות מהטבע

קוורץ הוא אחד החומרים הטבעיים החזקים ביותר שיש, ולכן מייצרים ממנו משטחי עבודה העמידים בפני כל נזק מאלה שנגרמים במטבח בזמן העבודה. הקוורץ אסתטי מאוד בצורה הגבישית הטבעית שלו ונוח לעיבוד בגלל הגמישות הטבעית שלו. הוא עומד בחום גבוה מאוד, גבוה אפילו מכפי שתשמשו בו במטבח ולכן אידיאלי למשטחי עבודה.

למינם, המחליף הצעיר והשובב

למינם (laminam) הוא חומר יציב ועמיד בחום שנחשב לחומר חדש יחסית בעיצוב מטבחים. מגיע בשכבה דקה על פני משטחים אחרים ונחשב לחזק ובלתי פגיע לשריטות.

משטחי עץ כפריים

משטחי עץ שימשו במטבחים תמיד, אלא שהחומרים של פעם כבר לא עומדים בדרישות האנשים שמשתמשים בחומרי ניקוי חזקים. משטחי עץ מעניקים אמנם מראה חם ורומנטי למטבח שלכם, אבל הוא מחייב תחזוקה שוטפת כל הזמן וזהירות מיוחדת בעבודה עליהם.