המטבח המעוצב של ימינו משופע במגוון של חומרי עבודה שלא היו קיימים פעם או שלא ידעו כיצד לעבד אותם ולהפיק מהם את המיטב. היום, המטבח שלכם יכול להיראות אחרת לגמרי בעזרת שפע האפשרויות שעומדות לרשותכם. היצע החומרים הרחב משמש בסיס לעיצובים נועזים יותר ולמראה שאולי לא תיארתם לעצמכם שהוא אפשרי. מומלץ לנסות חיפויים שונים מאשר החיפויים שאתם רגילים אליהם – החומרים החדשים יעניקו למטבח שלכם לא רק מראה אחר אלא גם אווירה מעוצבת שתישמר לשנים. חיפוי מטבח נועד לא רק ליופי אלא גם להגן על הקירות ליד משטחי העבודה שלכם, ולכן יש כמה דרישות שהם אמורים לעמוד בהן עוד לפני יופיים. ריכזנו עבורכם מספר חיפויים ששווה לבדוק לפני שמחליטים או כאלה שווה רק בשבילם לחשוב על שיפוץ המטבח.

חיפויי קוריאן

קוריאן הוא חומר טבעי, אקרילי ומינרלי, יציב מאוד אבל גם נוח לעבודה בכל גודל ובכל צורה – חיתוך, עיבוד, ליטוש והדבקה. שיש קוריאן למטבח יכול להגיע בעשרות צבעים ולכן אפשרויות העיצוב שלו רבות מספור. יתרונותיו רבים: נוח לניקוי ולתחזוקה ואינו סופג זיהומים ולכלוך, מבודד נפלא מחום וקור, עמיד במיוחד לכל מכה ופגיעה ויחפה את הקירות במטבח שלכם בנאמנות לאורך שנים. קוריאן הוא גם החומר המועדף כעת בעולם העיצוב והוא מככב בשלל רעיונות למטבחים.

חיפויי זכוכית, החומר המפתיע

זכוכית היא חומר מפתיע אבל איכותי שמשמש לחיפויי קיר. להבדיל ממה שנהוג לחשוב, זכוכית עבה היא חומר עמיד מאוד, הן לחום הגבוה שליד התנור והכיריים והן מפני מכות ושריטות של כלי מטבח. הזכוכית היא חומר יפהפה לעיצוב כלוחות והיא חסכונית משום שאחרי הדבקתה היא מייתרת את הצורך בחידוש במקרה של שבירת אריחים. היא נוחה לעיצוב ומגיעה במגוון של רעיונות, והכי חשוב – היא נוחה לניקוי ולתחזוקה והיא עמידה בפני חומרי הניקוי החזקים של ימינו. היא מגינה על הקיר בשלמות ואינה סופגת נוזלים ולחות. זכוכית מאפשרת גם הדפסים שונים על הלוחות.
מגוון דוגמאות ההדפס על חיפוי הזכוכית עצום עד כמעט בלתי מוגבל. כל שצריך זו תמונה איכותית במיוחד וניתן להדפיסה על זכוכית. חיפוי זכוכית למטבח נפוץ היום במיוחד במטבחים מודרניים.

חיפויי אבן טבעית ובריק

חיפויי אבן טבעית ובריק הם אותן חיפויים מלבנים בסגנון אירופי כפרי ורומנטי המגן על הקיר. בריקים למטבח עמידים מאוד ובאים גם הם במגוון של עיצובים. היתרון הגדול של האבן הוא המראה המיוחד שלו שיכול להפוך מטבח משעמם למקורי בזכות קיר אחד של לבנים. הבריק יכול להיראות גם מודרני ותעשייתי, ובכך להרחיב את ההיצע לסגנונות השונים. גם חיפויי אבן יכולים להגיע במגוון עיצובים ולא חייבים להיצמד לעבר. מפסיפס ועד משטחים גדולים יותר, אבן טבעית יכולה להיות מפתיעה יותר ולא שמרנית.

חיפויי גרניט פורצלן

גרניט פורצלן הוא חומר חזק וטבעי שמשמש במטבח מסיבות מובנות – הוא יפה ונוח לעיצוב וגם עומד בדרישות הבסיסיות לעמידות ויציבות. האריחים באים כאריחים הומוגניים משכבה אחת או מזוגגים, הנושאים שכבת איטום נוספת.

חיפויי נירוסטה

מראה מתכתי אבל כבר לא תעשייתי לגמרי. יכול לשמש לא רק לכיורים ומשטחים אלא גם לחיפויים, בגלל הסטריליות הגבוהה שלו וקלות הניקוי והתחזוקה.