תאורה היא כלי משמעותי העומד לרשות מעצבי מטבחים. בחירת אביזרי תאורה אינה באה על חשבון פתרונות אחסון, משטחי עבודה או חלל פנוי בתוך המטבח. תאורה לבית יכולה לשנות את האווירה במטבח ולהבטיח את האנרגיות הרצויות גם בדירות שכורות, לופטים או וילות יוקרתיות. התאורה היא השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך ויש לה משמעות אסתטית יוצאת דופן. מעבר לכך, אי אפשר להתעלם מהתפקיד של תאורה ומהאופן בו היא תורמת למעמדו הייחודי של המטבח בתור חדר בבית.

התאורה הופכת את המטבח לחדר לגיטימי ונוח גם בשעות הלילה או כאשר תנאי התאורה הטבעיים אינם מאפשרים בישול, אפייה או אירוח. כל אלו יחד מדגישים מדוע כדאי לשלב את התאורה במטבח בצורה נכונה ועל פי עקרונות מקצועיים. אין להקל ראש בחשיבות של תאורה ורצוי לתכנן אותה עוד לפני בחירת פתרונות קירוי, ריצוף או ארונות.

טיפים עבור תאורת מטבח

האפקטיביות של תאורת מטבח נמדדת בראש ובראשונה על פי משטח העבודה. יש לפעול לטובת הארת משטח העבודה בצורה הבולטת והברורה ביותר. לא משנה אם איזור המטבח הוא המשך טבעי מפינת האוכל או אם מדובר על שני חללים נפרדים, יש להאיר את משטח העבודה באמצעות נורות מדויקות ועוצמתיות. עם זאת, כדאי לזכור את ההבדלים בין תאורה נוחה במרכז, תאורה ממוקדת באמצעות פלורסנטים חמים או קרים ותאורת אווירה המופעלת כאשר המטבח לא בשימוש. הטיפ בהקשר הזה הוא להשתמש בתאורה עבור משטח העבודה עצמו ולהימנע מיצירת צל לא נעים באיזור.

בכל הנוגע אל פינת האוכל, העצה של רוב אנשי המקצוע היא למקם גוף תאורה יורד מהתקרה לכיוון השולחן. גובה של 20 ס"מ מעל השולחן יבטיח פיזור אידיאלי של האור ומניעת סינוור בעת ובעונה אחת. בנוסף, כדאי להביא לידי ביטוי תאורה מתפצלת שתאפשר אור נעים גם בזמן פתיחת השולחן לצורך אירוח. אפשר לשלב גופי תאורה עומדים לצד הקירות בפינת האוכל ובמטבח או להתקין את גופי התאורה על הקיר לצורך יצירת אווירה נעימה לאכילה.

איך ניתן לחסוך באמצעות גופי תאורה למטבח?

רוב הלקוחות אינם לוקחים בחשבון את ההיבט האקולוגי של שימוש נכון בתאורת מטבח. כדאי להתקין גופי תאורה נוחים לתפעול. יש להניח את התשתית של התאורה רק לאחר הגדרת צרכי המשתמשים, זיהוי המאפיינים הייחודיים של המטבח והתייעצות עם בני המשפחה. מבחינה פרקטית רצוי להתקין מספר מפסקים המופקדים על חללים שונים, לאפשר שליטה בהתאם לצורך ולבחור נורות איכותיות וחסכוניות לשימוש ממושך. תאורת לד נפוצה כיום במטבחים אולם יש פתרונות אחרים אותם כדאי להכיר תוך התייעצות עם אנשי מקצוע.

בסופו של דבר, בחירת תאורה למטבח מחייבת מעורבות מקצועית כבר בשלבים הראשונים. בניגוד לחדרים אחרים בבית, עיצוב מחדש של המבטח מתבצע לעיתים רחוקות בלבד. אנחנו בחברת יד מטבחים נשמח לעמוד לרשותכם כבר מהרגע הראשון. יש לנו ניסיון משמעותי בבחירת גופי תאורה עבור מטבחים בכל גודל. אנו מכירים היטב את תחום העיצוב ואת צרכי הלקוחות, אך קשובים לרצונות שלכם ומזמינים כל אחד מכם לפגישת ייעוץ ללא התחייבות. צרו קשר עם נציגינו והכניסו אור למטבח.