ענף עיצוב הפנים קיבל תחת חסותו בשנים האחרונות תת תחום נוסף הקשור למציאת פתרונות אחסון חכמים עבור מגוון פריטים ו/או חפצים בבית. לא עוד בוידעם שקשה להגיע אליו ולאחסן בו דברים אלא מציאת פתרונות טכנולוגיים אמתיים אשר נותנים מענה הולם ונוח לתפעול של אחסון כל מה שצריך. חדרי ארונות הם אפשרות אחת של פתרון, כמו גם נישות אחסון שאין בהן שימוש בחלל הבית. גם אלה נחשבות לפתרון טכנולוגי לאחר שהוחלט שכדאי להתקין בהן מדפים לנוחות השימוש והאחסון. ומה בנוגע לאחסון במטבח?

סוגים שונים של פתרונות לאחסון

בשנים האחרונות ישנו שימוש הולך וגובר בארונות מסוג ארונות הזזה. למרות שארונות אלה היו בשימוש מאז ומתמיד הרי שכיום ישנה נהירה של לקוחות המעדיפים להתקין גם במטבח שלהם ארון הזזה מפני שהם מבינים את היתרונות של ארון זה על פי ארון בעל דלתות פתיחה רגילות. כך למשל בשנים האחרונות ישנו טרנד של בניית דירות חדשות בעלות מטבחים קטנים יותר באופן יחסי לגודל המטבחים שהיו נפוצים לפני כמה שנים. מכך נוצר מצב שדלת של ארון לא ניתנת לפתיחה בשל מעט מאד מקום ונפח של חלל המטבח.

הפתרון המושלם לאתגר זה הוא התקנת ארון הזזה. הדלתות בארונות ההזזה אינן נפתחות כלפי חוץ ובכך בעצם מאפשרות לעשות שימוש בארון גם אם יש צורך ממשי של מיקום פריטי ריהוט אחרים קרוב מאד אליו, וזאת מבלי שיתנגשו בדלת הארון לו הייתה נפתחת בזווית. ארונות עם דלתות הזזה מאפשרים נפח אחסון גדול במיוחד. בתחום זה אין מידות סטנדרטיות כך שכל לקוח יכול למצוא בדיוק את הארון שיתאים לו ולמידות הדרושות לו.

עולם שלם של ארונות הזזה

כיום גם לא צריך להתפשר על עיצוב או איכות של ארון הזזה שמעוניינים לרכוש ולהתקין במטבח. ניתן לבחור ארון מתוך קטלוג עצום של צבעים, דוגמאות, דגמים וחומרי גלם וכך לשלב את הארון בסגנון העיצובי הכללי של המטבח או הבית. הארון לא חייב להיות לבן או חלק וגם לא בהכרח בגווני העץ. הארון יכול להיראות בדיוק כפי שהלקוח רוצה שהוא ייראה ולא כפריט ריהוט ללא עיצוב וללא אמירה הלוקחת חלק בעיצוב המטבח כולו. אין סיבה שהארון לא ייתן את הטון שלו בחלל המעוצב בדיוק כפי שהלקוח היה רוצה.

אין ספק שארונות אלה הם המילה האחרונה בכל מה שקשור לעיצוב מטבחים כיום ויש בהם תכונות ויתרונות רבים שאי אפשר להתעלם מהם. בדומה לשימוש הנרחב בארונות הזזה גם בחדרי שינה ומגורים, הרי ששימוש בהם במטבחים היה רק עניין של זמן וכעת אפשר לשאול איך לא חשבו על כך קודם לכן. תודות לשינויים והתפתחויות בתחום – כיום הכל אפשרי.