כאשר אנו מדברים על פנג שוואי אנו מתכוונים לתורה עתיקת יומין לפיה ממקמים פריטים וחפצים בחללי הבית השונים על פי זרימת האנרגיה. יותר ויותר אנשים נוטים לעצב את המטבח על פי תורת הפנג שוואי מה שמשדרג את חוויית השהות בחלל באופן משמעותי.

כאשר מעצבים מטבח על פי יסודות הפנג שוואי עושים שימוש בזרימת האנרגיה, בצבעים, ממקמים חפצים במיקומים נכונים ומתייחסים לאלמנטים שונים נוספים. כל זאת ועוד על מנת ליצור אווירה הרמונית היוצרת שפע, רוגע והרמוניה. אנשים המעוניינים לעצב את המטבח בסגנון פנג שוואי תרים אחר עיצוב בסגנון הוליסטי, הטומן בחובו עקרונות עיצוב להם כמה מאפיינים. אך קודם כל יש להתייחס לצבעים וגוונים. המטבח עצמו מסמל גוונים חמים, צבעי אש, לכן לפי הפנג שוואי כדאי לעשות שימוש בגוונים קרים, דווקא אלה מייצרים סוג של ניגודיות ואווירה רגועה יותר.

עיצוב מטבח על פי פנג שוואי על מה לשים דגש

מבחינת תאורה כדאי לעשות שימוש בתאורה טבעית ולא בתאורת פלורסנט. כמו כן, כדאי מאוד לעצב כניסות אור רבות, אין להביא לכדי מצב שבמטבח תשרור אווירה אפלה או חשוכה. את ארונות המטבח למשל, מומלץ להצמיד לכיוון התקרה. מה באשר לפינת האוכל? דווקא אותה לא רצוי למקם במטבח אלא יותר בכיוון הכניסה לבית. כמו כן, הפרט החשוב והמהותי ביותר הוא יצירת הרמוניה בחלל המטבח. לשם כך יש לשים דגש על בחירת הצבעים הנכונים, מכשירי החשמל, והריהוט. יתרה מכך, תמיד מומלץ להציב פרחים במטבח, הם מוסיפים לאווירה ויוצרים אנרגיה חיובית.

האם למיקום המטבח ישנה משמעות?

את המטבח כדאי למקם בצד הדרומי של הבית, לא תמיד ניתן לעשות זאת אבל אם למשל משפצים בהחלט מומלץ. ככלל, יש למקם את המטבח על פי האנרגיות השוררות בבית. מלבד זאת, רצוי שהמטבח לא יהיה ממוקם ליד השירותים, לפי תורת הפנג שוואי אזור השירותים נחשב לבעייתי מן ההיבט של האנרגיות. כדאי מאוד לשלב במטבח גוונים ירוקים, כחולים בהירים, אלה מסמלים שפע. בעת רכישת כיריים, עדיף לקנות כיריים גז על פני כיריים חשמליות. כדאי שיהיו כמה שיותר חלונות במטבח על מנת ליצור אווירה מוארת ועל מנת שאור טבעי יחדור לתוך המטבח ועוד.

עקרונות נוספים וחשובים לא פחות

כדאי מאוד לחצוץ בין הכיריים המקרר והכיור, זאת על מנת להפריד בין אלמנטים של מים ואש. אסור שהכיריים ימצאו מתחת לחלון, כיוון שהרוח משפיעה על הבעירה. עוד מומלץ לבצע את פעולות הבישול כאשר הפנים מופנות אל עבר דלת הכניסה לבית, מה שיוצר יותר שליטה. עקרונות הפנג שוואי תקפים הן למטבחים חדשים והן למטבחים ישנים יותר, אך אין ספק כי כאשר משפצים את הבית האפשרויות הן רבות יותר בכל הקשור למיקום הכיריים, שינוי צבעים ועוד אלמנטים המשדרגים את מראה המטבח.

בעזרת תכנון מקדים ניתן לשלב כמה אלמנטים שרוצים

כבר בשלב שמתכננים את המבנה כדאי לחשוב על שימוש בפנג שוואי, זאת על מנת למצוא למטבח את המיקום הטוב ביותר. מיקום המטבח נקבע על פי הכיוונים בבית, כאשר ההמלצה היא לא למקם מטבח בצד הצפון מערבי. כדי שהמטבח יהיה תואם לעקרונות אותם אתם רוצים ליישם בעיצוב, רצוי מאוד לשכור את שירותיו של יועץ פנג שוואי, מישהו מיומן ומקצועי היכול להציע לכם מגוון פתרונות שונים ובמקביל, להתאים את המטבח לצרכים שלכם.