ההכרח לשמור על כשרות, המהווה תנאי סף הכרחי ונדרש בכל בית ששומרים בו על כשרות מחייב הקפדה על עקרונות ועל כללים ברורים. תכנון מטבח כשר מבעוד מועד, כאשר נלקחים בחשבון כל הפרמטרים הדרושים, מקל על השימוש בו ועל עיצובו, מטבח אשר בכוונות מכוון ובתכנון מתכנן נבנה באופן המאפשר אורח חיים מסורתי תקין בכלל ובמטבח בפרט הוא מטבח שימושי ונוח. אין הכרח להיזהר בכל צעד שעושים בו, כאשר הכול מתוכנן, הכול במקומו.

כמו בכל דבר- גם בנושא עיצוב מטבח כשר יש מחמירים ויש מקלים. יש מי שעשויים להסתפק גם במטבח שלא הכול מוקפד בו עד הפסיק האחרון. יש בית שמאי ויש בית הלל גם בתחום זה.

חברת יד מטבחים המתמחה בייצור מטבחים לפי דרישות והעדפות משתנות, תתכנן ותעצב עבור מי מכם שחשוב להם תכנון ועיצוב מטבח שיאפשר שמירה מרבית ומיטבית על כשרות.

המתכננים והמעצבים שלנו יתאימו את עיצובם הן למגבלות המקום והן למגבלות התקציב ו"יתפרו" עבורכם את הפתרון המבוקש.

הגודל כן קובע…

משפחות דתיות בכלל וחרדיות בפרט הן, מטבען, גדולות ומרובות ילדים יותר מאשר חלק הארי של המשפחות שאינן דתיות, מה שמחייב מרחב גדול מספיק להכיל את כולם כאשר הם מסבים לסעודות השבת והחג וגם בימי חול, כשהמשפחה כולה מתכנסת יחדיו לארוחה.

באופן עקרוני צריכה להילקח בחשבון העובדה הפשוטה, לפיה מטבח שמאפשר לשמור על כשרות מלאה הוא מטבח שיש בו מערכות כפולות של כיורים ואף תנורים, מתחמי אחסון גדולים או רבים על מנת לאחסן בתוכן מערכות כלים וסכו"ם נפרדות (לבשר, לחלב ולפרווה), כלים לימי חול ולשבתות ולמועדים, כיורים נפרדים ועוד.

בעיצוב מטבח כשר נדרשת נתינת דעת על פרמטרים אחדים ובהם:

1. משטח העבודה, המאפשר, כמתחייב, הפרדה בין בשר לבין חלב. על מנת לא להיחשד ולהיכשל בעירוב מין בשאינו מינו, עדיף, כמובן, לייחד שני משטחי עבודה נפרדים, כאשר על מנת להקל על מי שעומד, עומל ומבשל ניתן להציב את הכיריים בין שני המשטחים, כדי שתהיה נגישות קלה לשניהם.
2. ניצול מושכל של חלל המטבח ליצירת מיקומים נפרדים למערכות הכלים והסכו"ם.
3. בשל מרכזיותו של המקרר ובשל גודלו חשוב למקם אותו במקום שניתן לגשת אליו מכל מקום במטבח ללא קושי.
4. יש לתכנן כיור גדול מספיק לשטיפת הסירים הגדולים. במידה שקיימים שני כיורים נפרדים רצוי לנצל את המתחם בניהם למיקום תנור אפייה, כיריים או אביזר אחר שמשתמשים בו לעתים תכופות.

כאשר הפרדה היא עיקרון בסיסי בתכנון מטבח כשר ובעיצובו חשוב שהיא תתקיים באופן שיקל על המקפידים עליה לבצע אותה הלכה למעשה. אם אתם מתלבטים או לא יודעים כיצד לעשות זאת – אנחנו כאן, ביד מטבחים, כדי לסייע לכם ולתכנן אתכם ועבורכם את המטבח. לפעמים דווקא כאשר בפנינו ניצבת ברירת מחדל (כגון: מטבח קטן שהוא נתון שאי אפשר לשנותו) אנחנו מגלים כי יצירתיות ואתגר הם אביהם ואמם של הפתרונות הטובים והאפקטיביים יותר.

חדורי אתגר ומוטיבציה, מצוידים בידע מקצועי רב ובניסיון תכנוני וביצועי עשיר יעצבו עבורכם, המקפידים על כשרות, מטבח אידיאלי.