יש מגוון אפשרויות עבור עיצוב של מטבחים קטנים המיועדים לדירות שכורות, לופטים של בני זוג צעירים בתחילת דרכם או אפילו בתי מלון והארחה. מטבחים קטנים לא חייבים לפגוע בחווית הבישול או האירוח. בזכות כללי עיצוב נכונים ניתן להפוך את המקום הקטן במטבח ליתרון, לחסוך בהוצאות ובעיקר להשיג מראה דקורטיבי מרשים המשפיע על שאר החללים בתוך הבית או הנכס.

הדגש העיקרי המשותף לכל סגנונות העיצוב של מטבחים קטנים הוא חיפוש אחר שילוב אופטימאלי בין אסתטיקה ופונקציונאליות. כדאי להגדיר את התקציב מראש אולם אין סיבה להיבהל מגובה ההוצאה. עיצוב של מטבחים קטנים לא מחייב הוצאות בלתי שגרתיות ובאמצעות תכנון נכון ניתן לחסוך את רוב העלויות. מעבר לכך, עדיף להתחיל את התכנון והעיצוב על בסיס חזון קיים. את החזון אפשר לגבש תוך התייעצות עם מעצבי פנים, אנשי מקצוע או גורמים אחרים המכירים את התחום. מבחינת הלקוחות עצמם, הדבר החשוב הוא לערוך רשימה של סדר עדיפויות. אי אפשר להכניס בתוך מטבח קטן את כל הדרישות מבלי לערוך ויתורים, אולם ניתן ואף מומלץ לבדוק מה יותר חשוב. חלל קטן של מטבח מחייב פתרונות חכמים שיאפשרו עבודה נוחה, בטוחה וארגונומית.

היתרונות של חלל משותף או אי מרכזי

אחד הפתרונות השכיחים עבור עיצוב מטבחים קטנים הוא נטייה לשימוש בחלל משותף. חלל מן הסוג הזה מבטיח מראה מרווח ואוורירי, גם בדירות בעלות שטח מחיה מצומצם במיוחד. עיצוב פתוח של החלל מונע את הצורך במחיצות והוא מתאים בעיקר במטבחים חדשים, אך ניתן להשתמש בו גם בדירות שכורות או לקראת שיפוץ כללי. את ההפרדה ניתן להשיג עם חציצה ויזואלית בלבד. יש בעלי דירות המעדיפים לצבוע את הקיר בפינת האוכל או בסלון בגוון שונה, לעומת אחרים שירצו ליצור אשליה אופטית באמצעות ריצוף שונה או חיפוי קירות.

מי שלא רוצה להשתמש ביתרונות של חלל משותף יכול לבחון אפשרות של עיצוב מטבחים קטנים באמצעות אי מרכזי. האי מגדיר את החלל ומשמש גם בתור דלפק אכילה אידיאלי. בנוסף, אין לוותר על איזור אחסון גבוה בדמות ארונות. יחידות אחסון אלו יכולות להכיל מכשור וכלים, להשתלב עם מקומות עבודה ולהפוך את איזור המטבח לנגיש גם עבור ילדים או בעלי מוגבלויות. במידה ואין מספיק מרחב בתוך המטבח לצורך הצבת אי, יש אפשרות להצמיד אותו בצד אחד אל הקיר וכך להרוויח הרבה מקום פנוי בצד השני.

שימוש נכון בצבעים

אי אפשר לדבר על עיצוב מטבחים קטנים מבלי להזכיר שימוש נכון בצבעים. צבע הוא אלמנט מכריע בתחושה המתקבלת בתוך המטבח, והוא אפילו לא תופס מקום. מטבח קטן עם ארונות כהים מגדיר אווירה חנוקה, לעומת גוונים בהירים הפותחים את החלל ומייצרים מרחב, השתקפות וניטראליות.

בחברת יד מטבחים ישמחו להקצות עבורכם איש מקצוע מוביל עבור עיצוב מטבחים קטנים. בואו לנצל את הניסיון שלנו ותוכלו להפוך גם חלל מצומצם לאיזור מושלם עבור אירוח, בישולים או בילוי זמן איכות עם המשפחה. צרו קשר עם נציגי יד מטבחים ונשמח לעמוד לרשותכם בהקדם לקראת עיצוב מטבחים קטנים על פי דרישות אישיות או ספציפיות.