מטבחים ניתן לעצב בסגנונות רבים ושונים כך שיתאימו בצורה מושלמת לעיצוב של הבית כולו וכמובן לטעמם של בעלי הבית. ניתן לעצב מטבחים בסגנון מודרני, לעצב מטבחים בסגנון כפרי, מטבחים אלו פשוטים, מעט מחוספסים ומקסימים, ניתן לעצב מטבחים בסגנון דרמטי, לעצב אותם בסגנון רומנטי ובסגנונות רבים נוספים.

שני האלמנטים המרכזיים ביותר שיש לשים לב אליהם כאשר מעצבים את המטבח הביתי הוא משטח העבודה ורצפת המטבח. יש לדאוג כי הצבעים והמרקמים של משטח העבודה והריצוף יישתלבו יחד. כמו כן, יש לדאוג שבכל המטבח יהיה מראה אחיד או הומוגני כדי שהמטבח ייראה יפה יותר ושלם יותר.

על מנת לדאוג למראה הומוגני יש לדאוג כי כל המכשירים החשמליים במטבח יהיו באותו צבע. אם מעצבים מטבח בסגנון מודרני לרוב דואגים לכך שצבעו של המקרר, צבעם של הכיריים וצבעו של מדיח כלים במטבח יהיו כולם בצבע כרום. עם מעצבים מטבח בסגנון כפרי יותר לרוב מקררים ומכשירים נוספים יהיו בצבע לבן.

לשמור על הפרקטיות במטבח

מעבר לעיצוב שלהם יש לשים דגש גדול מאוד על עיצוב מטבחים פרקטיים, כך שמי שמבשל או אופה בתוך המטבח ייעשה זאת בנוחות מירבית. יש חשיבות לא מבוטלת למיקומם של מקררים, תנורי אפייה, כיריים ולמיקומו של מדיח כלים. ככל שממקמים מכשירים אלה בצורה טובה כך נוח יותר לבשל במטבח.

כאשר אתם קונים מכשירי חשמל שונים דוגמת מקרר ביתי, תנורי אפייה שימו לב שיהיה קל לנקות אותם. כיום אנשים רבים קונים משטחי עבודה במטבח, רצפות וכאמור, מכשירים חשמליים, לא רק על פי יופיים אלא גם על פי מדד הניקיון. אם קשה לנקות אלמנטים שונים במטבח חישבו פעמיים האם אתם מעוניינים לקנות אותם.

מכשירי חשמל במטבח

כאשר קונים מקרר או מכשיר חשמלי אחר שימו לב שהמראה שלו משתלב היטב עם המראה הכולל של המטבח. כמו כן, שימו לב שהמכשיר החשמלי מתאים לצרכים שלכם: האם הוא בגודל הנכון, האם אתם יכולים להרשות לעצמכם את המחיר שלו, האם הוא פרקטי ונחוץ לכם וכך תגלו האם זוהי קנייה נבונה או לא.