בשנים האחרונות המוטיבים הלבנים שולטים בכל חלקי המטבח מהרצפה, דרך משטחי העבודה ועד לארונות האחסון. אך אם חשבתם שמספיק לבחור בצבע הלבן כדי שהמטבח שלכם יראה בשיאו, יש בידכם טעות, כי עיצוב מטבחים לבנים זו ממש אמנות.
אחת המגמות השולטות בעיצוב מטבחים היא למעשה אינה מגמה כלל, אלא שמדובר בבחירה קלאסית והיא הצבע הלבן. למטבח הלבן יש איכות על זמנית ומשנה לשנה הוא הופך ליותר ויותר פופולרי בבתים רבים. באין ספק כי למטבח הלבן ישנם יתרונות רבים אשר הופכים אותו לכל כך נצחי ומתאים לכל סגנון ומרחב. עם זאת אם ברצונכם ליהנות ממטבח מודרני ופחות מסורתי, לפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם להתגבר על כל ההבדלים בין המצוי לרצוי ולעצב את המטבח המושלם.

התאמה מושלמת לכל חלל וסגנון עיצובי

אחד היתרונות של המטבח הלבן טמון בכך שהוא מתאים לכל סגנון ולכל חלל. בין אם יש בבעלותכם מטבח קומפקטי ובין אם מטבח כפרי ענק, הצבע הלבן יכול ליצור אווירה רעננה ונקייה ולתת תחושה כי הריהוט אינו תופס מקום כלל. בנוסף הצבע הלבן יכול ל"פתוח" שטחים שונים ולגרום להם להרגיש גדולים ובהירים יותר, לכן הוא המענה המושלם עבור חללים קטנים.

איך יוצרים מטבח מודרני?

מטבח לבן מודרני ניתן ליצור בעזרת הטיפים הבאים:

• גימורים – לא כל צבע לבן ולא כל עיצוב יראו מודרניים, היות וישנם עיצובים שהנם הרבה יותר מסורתיים. כאן הגימור הסופי נותן את הטון ובכוחו להשפיע על מראה המטבח במידה משמעותית. גימור מבריק למשל או גימור של לכה, יעניק למטבח מראה הרבה יותר עכשווי, מאשר גימור מט בסיסי.

• שילובים – השילובים הנכונים הם אלו שעושים את ההבדל בין מטבח מיושן לבין מטבח חדשני. לכן ניתן לשלב בעיצוב המטבח חיפוי זכוכית או ניקל מלוטש אשר יהפכו את חלל העבודה להרבה יותר מודרני. חשוב שחומרי הגלם בהם עושים שימוש יהיו כמה שיותר מלוטשים, בדרך זו יתקבל מראה שונה לחלוטין.

• חומרי גלם –חומרי הגלם בהם בוחרים לעשות שימוש יכולים להשפיע מאוד על העיצוב הסופי, הן בארונות והן במשטחי העבודה. בעזרת חומרי גלם ניתן לגשר על הפערים של קלאסי ומודרני וליצור מטבח מעניין, מרשים ביותר ולא פחות חשוב – יהיה זה מטבח בעל אמרה.

• ניגודיות – הצבע הלבן יוצר ניגודיות מרשימה במיוחד כאשר מעמידים מולו צבעים מודרניים אחרים. הניגודיות יכולה לבוא ידי ביטוי גם בשילוב צבעים כהים יותר של עץ עם הצבע הלבןובעזרתה ניתן ליצור אפקט חזותי ויזואלי מרשים ולהפוך את המטבח לזירה עיצובית מתקדמת ועכשווית.

גם המטבח הכפרי יכול להיראות מודרני

אנשים רבים נוטים לחשוב כי אם ברצונם במטבח לבן מודרני, עליהם להתרחק כמרחק שנות אור מהעיצוב הכפרי. למעשה אין כך הדבר היות וגם המטבח הכפרי יכול להיראות מודרני לחלוטין. על מנת ליצור את הרושם הנכון חשוב להיעזר באנשי מקצוע מיומנים אשר יודעים את מלאכתם (אלא אם כן ניחנתם בטאץ' עיצובי כמובן), ויכולים לשלב את הצבע הלבן בצורה חכמה ונכונה גם במטבח המסורתי. שילוב של שיש לבן כמשטח עבודה או חיפוי קיר יכול להכניס את הלבן למטבח בדרך מעט יותר מודרנית, כמו גם שילוב הלבן בארונות המטבח אשר יכול לשוות לחלל מראה הרבה יותר אורגני וטבעי.

החלום עליכם, המציאות עלינו

הצבע הלבן הוא קלאסי ולכן צפוי כי יעשה בו שימוש גם בשנים הבאות. עם זאת כן חלים שינויים עיצוביים אשר יכולים לתת את הטון ולהפוך את המטבח הלבן המיושן להרבה יותר מודרני ועכשווי. אם ברצונכם ליהנות משלל עיצובים מודרניים המאדירים את הצבע הלבן במטבח, אנו מזמינים אתכם להגיע לאולמות התצוגה של יד מטבחים. הצוות המקצועי שלנו מציע לכם את אפשרות הבחירה מתוך מגוון רחב של סוגים, סגנונות וטקסטורות של מטבחים בשלל צבעים, דגמים ועיצובים. במידה ואתם רוצים ליהנות מהיתרונות העל זמניים של המטבח הלבן, אנו נשמח לסייע לכם לבחור בחומרי הגלם הנכונים, תוך שמבטיחים איכות בלתי מתפשרת ועמידה בכל התקנים.
לפרטים נוספים אודות מטבחים לבנים צרו עמנו קשר ואנו נשמח לסייע לכם לתכנן ולעצב את מטבח החלומות שלכם עד לרמת הפרטים הקטנים ובהתאם למסגרת התקציב!