כל מי שעומד לרכוש מטבח חדש או לשפץ אותו, וודאי נתקל בשאלת השאלות: האם כדאי לעצב מטבח שכולו לבן או אולי בכלל לעצב מטבח ססגוני וצבעוני? הרשו לנו לומר לכם, שלעיתים התשובה נמצאת הרבה מעבר לטעם האישי שלכם.

לרוב כאשר אנו מדמיינים מטבח, אנו חושבים על חלל שכולו לבן, חלל המשדר טוהר וניקיון, מה גם שאין להתכחש לעובדה שהישראלים אוהבים לעצב בלבן. אולי זה נובע משמרנות, אולי מחששות מפני שינויים ואולי מהליכה עם הזרם, אך אכן אין ספק שמטבח לבן הוא חלל נעים. אולם, באופנה כמו באופנה, לא מן הנמנע, שיש להשליך מדי פעם את הטרנדים הקודמים. במיוחד עכשיו, כשהטרנד הלוהט בעיצוב מטבחים הוא צבעוניות, טרנד המגיע אלינו היישר מאירופה.

לבן זה פאסה

מן הסתם, המטבח הוא לא רק חלל בו אנו נוהגים לאכול, זהו מקום מפגש לכל בני המשפחה, מקום בו משוחחים אחד עם השני, משחקים או עושים שיעורי בית ולכן חשוב שחלל זה יהיה מותאם למשפחה, לא רק מבחינת השימושיות ולא רק מבחינת הסגנון או העיצוב אלא גם מבחינת הצבעוניות שלו. אם עד לא לפני זמן רב צבעי הלבן או צבעי השמנת היו הסטנדרט השולט בכל הקשור לעיצוב מטבחים, מאז זרמו הרבה מים בנהר, אנשים נהיו פתוחים יותר לרעיונות אחרים, לסגנונות, לטרנדים חדשים ולעיצובים בלתי שגרתיים הנוגעים בין היתר גם לצבעים אותם הם בוחרים.

מה שולט כיום בעולם?

ישנם מותגים עולמיים אשר קובעים את הטון בכל הקשור לעיצוב מטבחים והטון היום הוא שונה. לעומת המטבח הלבן והסטנדרטי, הנטייה היא לעצב מטבחים צבעוניים וססגוניים המשרים אווירה חמה בחלל והופכים את המטבח לזירה עיצובית ייחודית. כל אחד יכול לבחור בגוונים המועדפים עליו תוך כדי התאמת עיצוב המטבח לשאר חללי הבית, מבחר הצבעים הוא רב וכדאי שלא לפחד לשלב בין כמה גוונים מאותה סקלת צבעים.

גם בארץ המגמה השתנתה

רבים מהישראלים החליטו לוותר על מטבח שכולו לבן או גווני שמנת ולו רק בגלל שאין להתעלם מהמגמות העולמיות בתחום. מכיוון שהמטבח הוא אחד החללים החשובים ביותר בבית, יש לעצב אותו ביצירתיות ומתוך מעוף, כל זאת על מנת ליצור חלל המשרה אווירה נעימה ומזמינה וכן במקביל, רצוי שיהיה זה גם חלל המעניק השראה לאלו העושים בו שימוש. אין לייחס חשיבות רק למכשירים חשמליים וטכנולוגיות היות והצבעים לא פחות חשובים. כאשר אנו מדברים על צבעוניות אין הכוונה היא רק לצבעי הקירות או הארונות אלא גם על האקססוריז, החיפויים, ואפילו כלי הבישול.

מה חשוב לדעת?

אם אתם עומדים לפני שיפוץ חישבו מה אתם מעדיפים? מטבח לבן או מטבח צבעוני? היה וכן החלטתם לעצב מטבח צבעוני, חשבו קודם כל מהו הצבע האהוב עליכם, וחשוב שיהיה זה צבע אותו תאהבו לא רק בעוד חצי שנה אלא למשך שנים מרובות וזאת כדי שלא תצטרכו להחליף את כל המטבח אחת לכמה שנים (באמצעות אתרי רשת רלוונטיים ניתן לבצע הדמיה של המטבח וכל פעם "להלביש" עליו צבע אחר וכך לקבל מושג יותר ברור). במידה ומדובר על מטבח שכולו חדש, חברות המטבחים תוכלנה להציע לכם קשת של צבעים לבחירה וכן דגמים מהם תוכלו להתרשם וגם אם המטבח הקיים שלכם לבן ובא לכם לחדש, בעזרת אנשי מקצוע ניתן לבצע כמה שינויים ולהפכו לססגוני וטרנדי יותר בהתאם לרצונות ולהעדפות שלכם.

אם כן, המטבח שלכם הוא קודם כל שלכם וככזה, באפשרותכם להחליט כיצד עליכם לעצב אותו הן מבחינת השימושיות והן מבחינת הצבעוניות.