כמה פעמים אמרתם לעצמכם כי הגיע הזמן להחליף את המטבח הישן במטבח טרנדי וחדשני יותר. מחשבה כזאת עולה בראשנו לא מעט פעמים אך משום מה אנחנו תמיד מצליחים להדחיק אותה ולהמשיך להתלונן על המצב הקיים וכמה מושלם היה יכול להיות עם היה לנו מטבח מאובזר, קלאסי ונעים לאירוח ובישול.

המטבח, הידוע בשמו השני "הלב הפועם של הבית" הוא החלל המרכזי שם מתרחשים מרב האירועים ומפגשים. חלל המטבח אמנם נועד לבישול ואפיה, אך הוא גם הספוט העיקרי בבית להתאספות בני המשפחה והאורחים. אם החלום שלכם זה לקום בבוקר ולארח את אהוביכם במטבח טרנדי ונעים אנחנו שמחים לבשר לכם כי זה בר הגשמה וביצוע. אז במקום להמשיך לתקן את ידיות הארונות ולהתעצבן כאשר ארונות המטבח חורקים ומרעישים, לא הגיע הזמן להשתדרג אל מטבח החלומות שלכם.

עד לא מזמן המטבח הקלאסי היה אזור מבודד משאר האזורים בבית. מעצבי הדור באסכולה הישנה ראו לנכון לבודד ולהפריד את אזור המטבח ואף לתחום אותו, מתוך מחשבה שלא מנומס ויאה לחשוף את המטבח לעיני האורחים. באדריכלות הפוסט מודרנית של המאה ה- 21 הנטייה הנשלטת היא לעצב את המטבח בצורה פתוחה ונגישה כחלל המשתלב ביחד עם הסלון ופינת האוכל. הטרנדיות בעיצוב המטבח היא לייצר open space המהווה חלל מרכזי, מוקד העניינים של הבית מבחינת מטראז', חשיבות ונוחות.

נגיעות של יוקרה

מכירים את זה שאתם רואים סרט בו השחקן ניגש למטבח ופותח דלת של ארון ואז למעשה אנחנו מבינים שמדובר במקרר? אז כן, ככה זה במטבחי הייטק. מטבחי הייטק ידועים בשל הטכנולוגיה המפוארת והאבזור הייחודי והמתקדם. שני הדברים הללו הם אלו שמעניקים למטבח את המראה היוקרתי אך גם מאפשרים נוחות לדיירי הבית. מדובר במטבח עם קווים מאוד מנימליסטים וחדים, מראה נקי וחד משמעי. בין אם זה השקט המושלם שנשמע כשנפתח את ארונות המטבח, הכיריים החדשניות ופינה מיוחדת לטלוויזיה, כל זה ועוד הופכים את חווית הבישול במטבח לחוויה מושלמת. הצבעים ששולטים במטבחי ההייטק הם גווני לבן ושמנת כדי לשמור על מראה רחב המאפשר נגישות וקבלה. לבן, קלאסי ככל שיהיה, חוזר אל עולם עיצוב הפנים בדיוק בגלל שהוא מעניק מרחב ומראה דקורטיבי אך לא דומיננטי. המראה הקלאסי מתאים לכל עיצוב והוא קולע לטעמם של אנשים שונים עם רעיונות שונים.

כפי שזה נראה היום, בעוד זמן קצר מטבחי הייטק יופיעו בכל בית ויעשו את העבודה במקומנו. אין יותר מדיח בולט בצבע שלא תואם את ארונות המטבח, לא עוד חריקות דלתות וידיות מוכספות ומרובעות. מהיום מטבח הייטק. נקי, קלאסי והכי חשוב פרקטי.