במטבח חדש ויוקרתי, חשוב מאד לשמור על המראה האסתטי והנקי גם בזמן העבודה לשמה המטבח נוצר: הכנת הארוחה. שאריות מזון המופיעות מספר דקות לאחר תחילת העבודה במטבח, כתוצאה מקילוף, חיתוך וכדומה, לא צריכות להשאר על משטח העבודה וגם אין סיבה כי יזרקו לפח האשפה ויהוו מטרד סניטרי. הפתרון המתבקש הוא בעצם מוצר חשמלי אשר מקל על העבודה במטבח ועל עצם השהייה בו. נא להכיר: טוחן אשפה למטבח הביתי.

בשביל מה צריך טוחן אשפה למטבח הביתי?

טוחן האשפה הוא מוצר הכרחי לכל מטבח. על אחת כמה וכמה כשמדובר במטבחים מעוצבים בעלי קו אחיד ונקי. הרי לא תרצו כי במטבח מעוצב, שהשקעתם בו את מיטב כספכם יעמוד במרכזו במלא תפארתו פח אשפה ובכיור ימתינו שאריות של אוכל – הלא כך? לכן הפתרון הוא טוחן אשפה הטוחן את השאריות האורגניות ומסלק אותן דרך מערכת הביוב. זוהי הדרך הזולה, המהירה, הנוחה והנקייה ביותר להיפטר מן מטרד הפסולת הנזרק אל תוך שקיות האשפה. טוחן אשפה משמיד את כל שאריות האשפה הרטובה כגון פירות וירקות, באמצעות זרם של מים השולח אותם אל מערכת הביוב. כך הצורך בפינוי אשפה פוחת משמעותית, וכל הלכלוך, הריח הלא נעים והמפגעים הסביבתיים שריקבון האשפה יוצר נעלמים.

טוחן אשפה הוא מוצר הכרחי במטבח המודרני. החידושים הטכנולוגיים הפוקדים את המטבחים בישראל הן בעיצוב, הן במוצרים והן בפרזולי הנוחות במטבחים לא פסחו על טוחני האשפה. הטוחן לא מצריך הכנות מיוחדות מלבד שקע חשמלי שממוקם בארון הכיור. הטוחן מותקן מתחת לכיור, במקום נסתר מהעין, כך שאין חשש כי מראהו יגרע ממראה המטבח. הוא מתאים למרבית הכיורים שנמכרים כיום בארץ ועשויים מנירוסטה או מחרס. התקנתו נמשכת דקות בודדות ואילו הנוחות נמשכת לאורך שנים. הטוחן מופעל בקלות על ידי לחיצת כפתור עדינה וטוחן את האשפה למערכת הביוב הרגילה.

טוחני אשפה – בעד ונגד

בעבר הרחוק, רבים טענו כי המכשיר עלול להסב נזק לצנרת ולמערכות הביוב ולגרום לבעיה תברואתית. עבודת הטוחן הוכיחה עצמה והפיגה את החששות וכיום יש טוחני אשפה ברוב הבתים בארה"ב. זאת משום שהם טוחנים את הפסולת לפיסות כה קטנות, עד כי גודלן אינו עולה על פסולת ביולוגית אחרת אשר עוברת בצינורות הביוב.

טוחני האשפה מאפשרים לנו לשמור על בית ומטבח נקיים והיגייניים במיוחד, ללא זבל מיותר המצטבר בפח המטבח או בפח המשולש שבכיור. כך נמנעים ריחות לא נעימים והמטבח שומר על חזותו האסתטית. היפכו גם אתם את המטבח שלכם למודרני ופונקציונלי והצטרפו לעוד אלפי בתי אב בארץ ומיליון בתי אב בארצות הברית שגילו את טוחן האשפה ולא מוכנים כיום לוותר עליו.