אם אתם חובבים אלמנטים מסורתיים של עיצוב, אוהבים חומרי גלם טבעיים ושומרים חיבה בלב למאפייני הכפר הקסומים, יכול מאוד להיות שמטבח פרובנס הוא הבחירה הנכונה ביותר עבורם. איך תוכלו לדעת בוודאות? בעזרת הפרטים הבאים.

מקורם של מטבחי הפרובנס בצרפת, והם מהווים גרסה של המטבח הכפרי הכוללת את סממני המקום הייחודיים. אולם כיום מטבחים אלו וסגנונם הייחודי, נפוצים בבתים רבים ברחבי העולם והם הפכו למאוד פופולריים.

אם אתם עומדים בפני הזמנת מטבח חדש ומתלבטים באם הסגנון הפרובנסי מתאים גם לכם, הנה כמה נקודות למחשבה שאולי יסייעו לכם להחליט.

חומרי גלם טבעיים

אחד המאפיינים של מטבחי פרובנס הוא השימוש בחומרי גלם טבעיים וכמה שפחות מעובדים. כך למשל לא נדיר למצוא בעיצוב מטבחים מסוג זה חומרים כמו עץ מלא, אבן טבעית, חיפויי קרמיקה ועוד שלל חומרים המסייעים להכניס את הטבע לתוך הבית, כל שכן לתוך חלל המטבח. לכן אם תמיד הייתה לכם חיבה יתרה לחומרי גלם טבעיים ולצבעוניות עדינה יכול מאוד להיות שמטבח פרובנס יספק לכם את המענה.

צבעוניות בהירה

ישנם אנשים שאוהבים צבעוניות בהירה בעוד שאחרים אוהבים צבעים דומיננטיים וחזקים. אם אתם משתייכים לאסכולה השנייה, כדאי שתשקלו טוב אם מטבח בסגנון פרובנס הוא אכן האפשרות המתאימה לכם ביותר. מדוע? מכיוון שלרוב מטבחים אלו מאופיינים עם צבעים בהירים כמו למשל לבן, שמנת, אפרפר, שנהב או צבעי פסטל עדינים. הצבעוניות היא חלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח ולכן יש לוודא כי הצבעים האופייניים לסגנון העיצובי עונים על טעמכם האישי.

גימורים מיוחדים

מאפיין נוסף אשר מזוהה עם מטבחים המעוצבים בסגנון פרובנס הוא הגימורים של הרהיטים. בניגוד למטבח המודרני בו הגימורים הנם ישרים, אסתטיים וחלקים, מטבחי פרובנס שונים בתכלית. לרוב ארונות המטבח יכללו גימורים בעבודת יד, עיטורים מסוגים שונים ושלל אלמנטים דקורטיביים אשר משנים את העיצוב בעליל. את הגימורים ניתן להתאים באופן אישי לטעם או לסגנון העיצובי שלכם וכך להשפיע על הסגנון הכללי.

עיצוב אל מול פרקטיות

העיצוב הייחודי של המטבחים אינו בא על חשבון הפרקטיות והשימושיות. על כן לרוב מדובר במטבחים הכוללים שטחי אחסון נרחבים. במקרים מסוימים שטחי האחסון העליונים הם לא ארונות אלא מדפים חשופים. במטבח הכפרי בכלל ובמטבחים בסגנון פרובנס בפרט הדגש מושם על הפונקציונליות. לכן ישנם גם משטחי עבודה רבים ורחבים אשר הופכים את העבודה ליעילה ואיכותית הרבה יותר, זאת במיוחד בשל העובדה שאזור זה מזוהה עם אוכל משובח והבישול בו תופס מקום מרכזי.

איכות בלתי מתפשרת

על פי רוב מטבחים בסגנון פרובנס מציעים איכות בלתי מתפשרת ועבודה עם חומרי גלם מן השורה הראשונה. לרוב גם אין מדובר בפס ייצור של מטבחים תעשייתיים, כי אם במטבחים אשר נוצרו בעבודת יד ולאחר השקעת מחשבה מרובה. העבודה הדקדקנית, השימוש בחומרי גלם והגימור האיכותי הם אלו שמבטיחים כי מטבחי הפרובנס יהיו כמה שיותר עמידים וישרתו את בעליהם לאורך זמן רב. לכן אם אתם מחפשים מטבח שילווה אתכם לכל החיים ללא הצורך בתחלופה רבה, מטבח כפרי יהווה אפשרות טובה.

חלל גדול ונרחב

היות ומטבחי הפרובנס כוללים אלמנטים דקורטיביים רבים ומציעים את חלל העבודה המושלם לבעליהם, ברוב המקרים הם מתאימים לחללים גדולים הרבה יותר. כך למשל אם יש חלל מטבח גדול אותו רוצים לנצל, המטבח הכפרי יציע שלל פתרונות מתאימים. עם זאת כאשר מדובר בחללים קטנים יש לקחת בחשבון כי אולי מטבח פרובנס לא יתאים, ואם כן יעלה הצורך להתפשר על כמה וכמה מאפיינים כדי לנצל את החלל על הצד הטוב ביותר.

יד מטבחים – עיצוב מטבחים מכל סוג

בחירת סגנון המטבח המתאים אינה מספיקה, היות ויש לבחור גם בחברה המתאימה אשר תדע ליישם את כל העקרונות האמורים ולעצב את המטבח בהתאם לסגנון הנבחר ובכפוף לצרכים ולרצונות שלכם. אנו ביד מטבחים בעלי ניסיון רב בתחום ועל כן יכולים להציע לכם שלל פתרונות מעוצבים המתאימים לכל טעם ולכל סגנון עיצובי.

אם אינכם בטוחים שמטבחי פרובנס הם אכן הבחירה הנכונה עבורכם, אנו מזמינים אתכם להגיע לפגישת ייעוץ בה נאפיין את הצרכים שלכם. לתיאום פגישה צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם להגיע לבחירות הנכונות לכם.