מטבחי גינה הם תוספת נהדרת לחצר ולגינה הביתית. יש הרבה דברים שצריך לחשוב עליהם כשמתכננים מטבח כזה וכשבוחרים את הדגם המתאים. בשורות הבאות תמצאו כמה טיפים שאולי לא חשבתם עליהם – טיפים שיוכלו לעזור לכם לתכנן מטבח חוץ מוצלח יותר.

חשוב על הרצפה

כשאנחנו מתכננים מטבחי חוץ אנחנו ללא ספק מקדישים מחשבה רבה לעיצוב שלהם, לחומרים שמהם הם עשויים, לחלקים שהם כוללים וכן הלאה. אבל מה עם הרצפה? האם חשבתם עליה?

על הרצפה צריך לחשוב מכמה זוויות:

פרקטיקה – הרצפה צריכה להיות נוחה לעבודה, נוחה לניקיון, כזו שנוח לעמוד עליה, כזו שאיננה הופכת לחלקה עם כל טיפת מים.

אסתטיקה – הרצפה צריכה להתאים לעיצוב של מטבח הגינה עצמו ולעיצוב של הגינה או החצר בכללותה. ההתאמה תלויה בחומר שממנו הרצפה עשויה (עץ או אבן, למשל), בצבע ובצורה.

חשוב על המרחב – האם יש מספיק ממנו בשביל לבשל ולאכול?

מטבח גינה איננו קישוט – ברוב המקרים, לפחות. אם אתה באמת רוצה להשתמש בו, וודא שהוא נוח לעבודה ושיש בו מספיק מקום לעבוד בנוחות. כמו כן יש להחליט אם אזור האכילה יהיה צמוד אליו או מעט מרוחק ממנו כדי שהטבח יוכל לעבוד בחופשיות.

חשוב על המרחב – האם המטבח משתלב בו?

המטבח צריך להיות נגיש. מצד שני אסור שהוא יחסום את הגישה למקומות אחרים בגינה ויפריע לטיפול בה ולשימושים האחרים שאנחנו רוצים לעשות בה.

איפה אוכלים?

כפי שכבר ציינו, צריך להחליט אם אתה רוצה שהאורחים יאכלו בצמוד למטבח או שאתה מעדיף קצת מרחק בין אזור הבישול ובין אזור האכילה. כך או כך, אל תשכח ליצור מקום יפה לאכול בו – מטבח יפה זקוק גם לשולחן יפה להגיש עליו את הארוחה.

כשאתה מתכנן את המטבח – צייר את מה שאתה רוצה

גם אם אתה לא אמן ולא צייר מוצלח, העלה על הנייר את הרעיונות שלך ואת הדברים שהיית רוצה לראות אצלך בחצר. כך תוכל לראות אם הרעיונות שלך הינם בעלי יסוד מעשי או שמא מדובר ברעיון שיכול לעבוד רק בראש ובעולם הדמיון חסר הגבולות.

מים, חשמל וגז

רק ליתר ביטחון: חשבת איך המטבח יחובר למים, חשמל וגז? רק שואלים…

האם חשבת על הכיוון?

מיקום המטבח צריך להיעשות מתוך מחשבה על השמש: מומלץ לבחור מיקום שבו יש פחות שמש וניתן לעבוד בו בנוחות מצד אחד, לאכול בו בנוחות, בלי שהשמש מסנוורת ומציקה. חשוב לחשוב גם על הרוח: אם אתה גר באזור שבו יש הרבה רוחות, בחר במקום שבו המטבח יהיה מוגן מהן ככל האפשר.

הצללה היא חלק ממטבח מוצלח

כך תוכל להשתמש בו בכל שעה ולא לסבול משמש קופחת שפוגעת ביכולת הבישול שלך.

גמישות יכולה להיות רעיון טוב

מדוע להיות כבולים למטבח אחד לכל החיים? ניתן לתכנן את מטבח הגינה כך שתוכל להוסיף לו מרכיבים או לשנות אותו עם הזמן. הדבר מומלץ בעיקר למי שאין ברשותו תקציב בלתי מוגבל – מתחילים בקטן ועם הזמן מוסיפים עוד חלקים.

עם תכנון נכון ומחשבה תחילה תוכל ליהנות ממטבח מוצלח ואיכותי. האם גם תיהנה מארוחות מוצלחות? זה כבר תלוי ביכולת הבישול שלך…

***

מוגש בחסות איסמור – איסמור מובילה בארץ בתחום שיווק מוצרי האיכות לבית ולחצר מוצרים אלה כוללים, בין היתר דשא סינטטי, ג'קוזי (ספא), סאונות, ברביקיו בנוי, מתקני שעשועים לילדים, בקתות עץ, מחסני עץ ועוד.