עיצוב מטבח מהווה חלק בלתי נפרד מאורח החיים של דיירי הבית. בשנים האחרונות ניכרת, בעיקר אצל זוגות צעירים, לעצב את המטבח כמתחם מרכזי בבית, המשמש לא רק להכנת מזון ולאכילתו אלא גם כסביבת עבודה ואך אירוח או בילוי. זו הסיבה שמטבחים , כפריים ומודרניים כאחד טבועים בחותם עיצוב צעיר, המביא לידי ביטוי את מיצוי מלוא הפוטנציאל הגלום במטבח.
מטבחים מעוצבים הם מטבחים, אשר ניכרת בהם טביעת אצבע מקצועית. הם חללים פונקציונאליים, שכל מטר רבוע בהם מנוצל, ועם זאת הם פתוחים באופן שמתאפשר בהם חופש תנועה.

מטבח כפרי פרקטי

מטבחים כפריים מודרניים

לא בכדי רווח כיום סגנון של מטבחים כפריים מודרניים. אלה מטבחים עם חלונות רחבים וגבוהים, היוצרים תחושה של זרימה בין פנים הבית לסביבתו, באופן שבו המבט אל הטבע הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה הכפרית, הביתית, החמימה והמרגיעה. מאפיין נוסף של מטבח כפרי מודרני הוא הצבעים החמים והמרגיעים בו- חום, אפרפר, ב'ז ועוד.
מטבח כפרי הוא מטבח שהחומר המרכזי או אחד המרכזיים בו הוא העץ לסוגיו ולגווניו, בטקסטורות ובחיפויים שונים. העץ הוא חומר טבעי. זו הסיבה שיש מי שבוחרים בפרקט דמוי עץ לרצף  ולחפות בו את המטבח הפרקט נוח לניקוי, עמיד בפני חומרי ניקוי רטיבות ומים, במיוחד פרקט למינציה.
מטבחים מעוצבים בסגנונות שונים מדגישים את מרכזיותו של העיצוב. מטבח נאה ומהודר, נקי ומסודק חשוב גם מטעמים בטיחותיים ובמיוחד כאשר מי מדיירי הבית מרבים להשתמש בו גם כסביבת עבודה. מטעם זה נובעת הבחירה במשטח עבודה שיקל על כל הפעילויות בו, ובמיוחד התקנת אי העשוי לשמש גפם מעין דלפק של בר, שניתן להסב עליו בישיבה על כיסאות גבוהים.

מטבח מודרני

שילוב של חומרים להעשרת עיצוב המטבח

מטבחים מודרניים משלבים חומרים שונים, טקסטורות, מרקמים וצבעים שונים. על מנת להקל על העבודה בו ולייעל אותה יש מי שבוחרים בחללי אחסון גדולים, באופן המנגיש ומזמן בהישג יד כל כלי וכל פריט בו לנוחות ולרווחה.
במטבחים מודרניים ניתן למצוא שילוב יצירתי של עץ טבעי חזק ועמיד, אלומיניום בוהק חזק וגמיש גם יחד, שיש, פלדת על חלד חסינה ועוד. גם שימוש בגופי תאורה שקועים הוא חלק מביטוי חזותי של מודרניזם במטבח.
יד מטבחים מאפשרת לכם לבחור מוצרים נלווים כגון דלתות וידיות מעוצבות, ליהנות מקטלוג מטבחים מגוון  להשתתף בתהליך עיצוב המטבח באמצעות הדמיית מחשב הממחישה לנגד עיניכם את המטבח בתלת מימד, כפי שהוא ייראה בדירה, ברזולוציית צבע מושלמת.

 

המטבח כיום

אם בעבר היה המטבח "עוד מקום" בבית, מקום שלא ייחסו משקל ומן הסתם גם לא השקיעו משאבים בעיצובו, כיום השתנה המצב. אנשים המתכננים את ביתם מייחסים לתכנון המטבח ועיצובו משקל רב. הם בוחרים ציוד ואביזרים בו באותה תשומת לב כמו שהם מייחסים ומייחדים לבחירת רהיטים לסלון הבית.
עוד סממן של מודרניזם הוא הרצף החללי והעיצובי בין  הסלון למטבח והעדר חציצה בינהם. זו גפם הסיבה לכך שמטבחים מודרניים הם  לא רק מסוגננים ומעוצבים לתפארת אלא גם נקיים ומסודרים, ודאי אמנה מהם המשמשים כסביבת עבודה או כמקום בילוי.
כיום משתנה גם משמעות ההגדרה של מטבח ככפרי, כקלאסי או כמודרני. במטבחים רבים ניכרים אלמנטים השאובים ושאולים מסוגים אחדים של מטבחים. לכל מטבח יש צביון מיוחד, אווירה מיוחדת. יד מטבחים מסייעת ללקוחותיה לתכנן ולעצב את המטבח המתאים להם ביותר.
אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל מידע, ייעוץ, טיפים והצעת מחיר מסודרת. אין סיבה לוותר על  הגשמתה של משא(ל)ת הנפש של דירה, אשר המטבח המודרני והכפרי, החמים והביתי, הוא חלק חשוב ביותר בו.
אנשי המקצוע שלנו ישמחו לסייע לכם להיות אנשים שמחים ומאושרים בביתם החדש, שהכול בו טיפ-טופ והמטבח הוא חלון הראווה האמתי והראשי של הבית.

דילוג לתוכן