אם שמעתם את המושג מטבחי פרובנס, אולם אינכם יודעים בדיוק למה הכוונה, לפניכם כל המאפיינים שעושים את ההבדל בין כל מטבח כפרי "רגיל" לבין מטבח שמקורו בחבל הארץ הקסום בצרפת.

בצרפת ישנו חבל ארץ עשיר המוכר בשם פרובנס והוא הטביע את חותמו הקולינרי בעולם בשל האוכל המשובח והחיבה ליין איכותי. היות ושמו של המטבח מפרובנס הולך לפניו, היה זה רק עניין של זמן עד שמטבחי פרובנס יהפכו לשם דבר ברחבי העולם גם כשהדבר נוגע לעיצוב. וממש כמו מטבח כפרי אותנטי אשר משלב בתוכו מאפיינים טבעיים אשר תואמים לסביבה החיצונית, כך מטבח פרובנס ניחן במאפייני האזור, למרות זאת הוא הפך לפופולרי במיוחד בבתים רבים בארץ ובחו"ל.

כפרי אך מתקדם

מטבח פרובנס משלב בין אותם מאפיינים עיצוביים חמימים, כפריים וביתיים לבין אביזרים ואלמנטים מודרניים, פונקציונליים ומתקדמים. הוא אומנם מעוצב על טהרת העץ תוך שמשלב חומרי גלם טבעיים כמו מתכת או ברזל אולם בראש ובראשונה הוא יהיה מטבח שימושי ביותר. לכן כאשר מעצבים מטבחי פרובנס חשוב לפנות לחברה מקצועית אשר עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ותדע לעצב את החלל הן בהתאם למאפייניו של מטבח פרובנס והן תוך מתן מענה לצרכים שלכם.

שילוב אלמנטים דקורטיביים

ישנם מאפיינים רבים למטבחי פרובנס אולם ביניהם, לא ניתן להתעלם מהמאפיין המרכזי אשר נותן את הטון ומשפיע על המראה הסופי והוא שילוב אלמנטים דקורטיביים. במטבחי הפרובנס לרוב נראה שילוב של חריטות מעץ על דלתות הארונות, נמצא אביזרי פרזול דקורטיביים, פרופילים מעוצבים לדלתות ולחלונות ומוצרי טקסטיל בעלי הדפסים מסוגים שונים. עיצוב מטבח פרובנס לא פעם כולל גם שילוב של אביזרים עתיקים בחלל ופיזור פרחים טריים או עציצים ברחבי המטבח.

להוסיף צבע (בהיר) לחיים

בדומה למטבח הכפרי מטבח פרובנס לרוב מיוצר מעץ טבעי, עם זאת במטבחים מסוג אלו לרוב העץ הטבעי יצבע בצבע בהיר. בין הצבעים אותם ניתן להזמין בעת עיצוב המטבח נמצאים צבעי פסטל עדינים ובהירים זאת לצד צבעי מוקה, כאשר הצבע הפופולרי ביותר של מטבח פרובנס הוא שמנת, על גווניה השונים. יש לציין כי לכל חברה יש את הפרשנות שלה למטבח פרובנס, כך שלרשותכם עומדות אפשרויות בחירה רבות ואינכם מוגבלים בתבנית אחת כללית. לכן ניתן בהחלט להתאים את המטבח להעדפות העיצוביות שלכם ולקו העיצובי השולט בבית באופן כללי.

מטבחים שמשתרעים על חלל נרחב

מאפיין נוסף של מטבח פרובנס הוא השטח הנרחב שעליו הוא מתפרס. לכן קיימת חשיבות רבה לניצול נכון של החלל. עם זאת מטבחים אלו אינם תמיד כוללים ארונות עליונים אלא דווקא מדפים חשופים מעץ טבעי כאשר שטח אחסון נוסף מתאפשר בזכותו של אי גדול ומרכזי. במטבחים מסוימים כן ניתן יהיה למצוא ארונות אשר משמשים כמזווה ומרוכזים בצדו האחד של המטבח כדי לאפשר תחושה של מרחב בחלליו האחרים.

מטבח בעל אמירה

מטבחי פרובנס הפכו לפופולריים במיוחד היות ויש להם מאפיינים שקל להזדהות עמם. מלבד הכפריות והביתיות, פרובנס הוא חבל ארץ בו אוהבים אוכל טוב ואירוח הוא אחד מסוגי הבילוי המועדפים. לכן מטבחים אלו צריכים להיות מושלמים לבישול ולאירוח. מעבר לכך מטבחים אלו בעלי אמירה אישית והמשמעות היא שניתן לשלב בהם את אופיים של בני הבית וכך לגרום להם להרגיש כמה שיותר נינוחים כאשר הם עושים שימוש בחלל.

לא רק המטבח, כי אם גם החברה

עיצוב המטבח הוא אינו עניין של מה בכך, במיוחד כאשר מדובר במטבחים אשר דורשים שימת לב לכל הפרטים הקטנים, ניצול נכון של החלל וגימורים דקורטיביים וקפדניים. לכן מומלץ לפנות לחברה אשר מתמחה במטבחים אלו ולה ניסיון של שנים. חברה מקצועית תוכל להתאים עבורכם את מטבח חלומותיכם, תוך שעושה שימוש מיטבי בחלל, שומרת על מאפייניו של המטבח ומספקת מענה מלא לכל הצרכים וההעדפות שלכם.