למה לבן? אם שאלתם זאת את עצמכם לאחרונה, רגע לפני עיצוב המטבח, ריכזנו עבורכם את כל הסיבות שמובילות אנשים לבחור במטבח הלבן. קראו והפנימו.

אנשים רבים בוחרים בלבן כצבע הבסיס למטבח שלהם. הסיבה לכך שהם מעדיפים לבן היא כי הם אוהבים את האסתטיקה, את תחושת הניקיון ואת המראה הקלאסי. אם גם אתם חולמים בלבן, הנה כמה מהסיבות שהופכות את המטבח הלבן לעל זמני ולבחירתם של מעצבים, אדריכלים ואנשים פרטיים.

מטבח לבן הוא הרקע המושלם

ממש כמו דף חלק עליו ניתן ליצור כיד הדמיון, כך המטבח הלבן הוא הרקע המושלם לכל עיצוב, צבע או סגנון. על כן בין אם ברצונכם לעצב מטבח כפרי ובין אם מטבח מודרני, עם הרקע הלבן הכל יהיה אפשרי ואתם תוכלו לבחור בכל סגנון עיצובי בו תחפצו. הצבע הלבן מתאים לשפע של סגנונות עיצוב מטבחים ויותר מכך, הוא מקל על עבודת העיצוב היות וניתן לשלב בו צבעים נוספים, ליצור אפקטים דקורטיביים עם תאורה, חומרי גלם מסוגים שונים, לשלב רצפות וקרמיקה וליהנות מעוד שלל אפשרויות אשר עומדות בפניכם, כאשר הנכם בוחרים במטבחים לבנים.

קל יותר לשמור על ניקיון

סיבה נוספת אשר בזכותה הצבע הלבן תמיד נשאר באופנה היא שהוא מקל על עבודת הניקיון והתחזוקה. למרות שרבים נוטים לחשוב כי הלבן ידרוש מהם להשתעבד לניקיון, יש בכך גם יתרון: על צבע לבן רואים כמעט כל לכלוך. למרות שאולי תיטו לחשוב כי אין זה אלא חיסרון, בפועל תלוי איך מסתכלים. כאשר הרבה יותר קל לזהות לכלוכים כך גם יותר קל לנקות אותם ולשמור על הניקיון בחלל המטבח שלכם באופן תמידי.

הוא קיים מאז ומעולם

אם תהיתם איך הלבן הפך להיות כל כך אופנתי, הרי שבתחילת הדרך היה זה עניין בלתי נמנע. ללא טכנולוגיות ייצור מתקדמות כל שהיה ניתן לעשות הוא שימוש בחומרי גלם זמינים אשר מבוססים על הצבע הלבן. כך למשל פורצלן היה זמין עבור כיורים ואריחים וצבע אשר מבוסס על חלב היה זמין לארונות המטבח. מדובר בתקופה הוויקטוריאנית בה אנשים החלו לבלות יותר ויותר זמן במטבחים.

הבחירה המושלמת לחללים קטנים

סיבה נוספת להפיכתו של המטבח הלבן לעל זמני היא התאמתו המושלמת לחללים קטנים. לא כל המטבחים עשירים במטר רבוע ועל כן קיימת חשיבות רבה לבחירות אותן עושים, לרבות בחירת הצבע של המטבח. אין זה סוד שצבע לבן יגרום לכל חלל קטן להיראות גדול יותר ולו רק בשל העובדה שהוא בהיר. לכן הלבן מהווה את הבחירה המתבקשת באחוז ניכר מכלל המטבחים.

המטבח הלבן מאוד עכשווי

אם חשבתם שהלבן יצא מהאופנה, כדאי שתחשבו שוב. משנה לשנה הוא הופך ליותר ויותר עכשווי, זאת בשל טכנולוגיות ייצור חדישות אשר מאפשרות לשחק עם חומרי גלם שונים בעת העיצוב. ישנם גוונים שונים של לבן ויותר מכך: ישנם גם שפע של גימורים אשר הופכים את האפשרויות למגוונות ביותר ומאפשרים ליצור ניגודים והצללות ובכך להפוך את העיצוב להרבה יותר מיוחד, מעניין וחדשני.

ניתן להשפיע על העיצוב בעזרת אלמנטים שונים

הבחירה בלבן מאפשרת ליצור במטבח אפקטים מיוחדים, לרבות אפקטים של תאורה. הלבן הוא צבע ניטרלי ועל כן התאורה בה נבחר לשלב במטבח יכולה להשפיע במידה ניכרת על האווירה, להשתקף בו ואף להגדיר את החלל במידה משמעותית. כך למשל אם רוצים ליצור חלל כפרי וחם יש לבחור בתאורה חמה, ולהיפך, כאשר הרצון הוא ליצור מטבח הייטקיסטי או תעשייתי ניתן לבחור בתאורה יותר קרה.

הבחירה הטובה ביותר, גם בחשיבה לעתיד

בחירה בצבע לבן היא אידיאלית במיוחד כאשר חושבים על העתיד. כך למשל אם יבוא יום ובו תרצו למכור את הבית, לידיעתכם, מטבח לבן הוא אחד המועדפים על קונים פוטנציאלים ולו רק בגלל העובדה שמהווה דף חלק לחלוטין. הלבן הוא אינו צבע מגביל ובעזרת שילוב אלמנטים דקורטיביים או שינויים קטנים, ניתן לשנות את מראה המטבח כליל. לכן גם מבחינת ערך מוסף, אין ספק שהצבע הלבן מוסיף.

לסיכום, ישנם יתרונות רבים שהופכים את המטבח הלבן למועדף. אולם כדי שאלו יבואו לכדי ביטוי מומלץ לבחור בחברת מטבחים מקצועית שתוכל להוציא כל רעיון אל הפועל בעת תהליך העיצוב.