שיפוץ והחלפה של המטבח הם הוצאה שיכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, אך בלא מעט מקרים אינה נדרשת כלל. במידה ומדובר במטבח תקין ועמיד, אשר משרת היטב את בני הבית, ועיקר הצורך בשינוי הוא בפן העיצובי, ישנן לא מעט דרכים לשדרג את חזות המטבח ולשנות את מראהו בהחלפה של מספר פריטים ושינוי בקונספט העיצובי מבלי להיכנס לתהליך מסורבל ויקר של החלפת המטבח כולו.

כיום ניתן באמצעות צביעה מחדש של ארונות המטבח בפאות החיצוניות שלהם לשנות לחלוטין את חזותו של המטבח. בעזרת צבעים חדשניים ואיכותיים ואנשי מקצוע מנוסים תוכלו ליהנות ממראה מטבח חדש, להפוך לבן לעץ כפרי או כל שינוי בו תבחרו. דרך נוספת לשנות את מראה המטבח באמצעות השקעה מינורית היא החלפת ידיות המטבח. בכל רשת עשה זאת בעצמך תמצאו מגוון של ידיות מטבח איכותיות בעיצובים שונים ובמחיר מצחיק. מפתיע לגלות כמה הבדל עושות הידיות הקטנות והפונקציונאליות הללו במראה הכללי של חלל המטבח.

עוד דרך לשינוי המראה

דרך נוספת לשנות את מראה המטבח ולהעניק לו עיצוב מחדש הוא החלפת כיסאות מטבח. מומלץ לבחור בכיסאות צבעוניים ומעוצבים, השוברים את הצבע האחיד של המטבח ומעניקים מראה ססגוני ועכשווי למטבח. מטבח לבן עם כיסאות אדומים, מטבח מעץ עם כסאות כתומים, או אפילו כסאות שחורים כאשר מבקשים להעניק מראה יוקרתי יותר לחלל. כמובן שבמידה וקיים במטבח שולחן אוכל ולא אי- יש לבצע החלפה גם של השולחן בהתאמה לכיסאות ולקונספט העיצובי הכולל. בעיצוב שמיועד להיות ארוך טווח שולחן מטבח מזכוכית שקופה או כהה יכול לתת מענה, הן בשל העובדה שמדובר בסגנון המשתלב עם צבעים וסגנונות רבים והן בשל העובדה שזכוכית מעניקה יוקרה וקלאסיות כמעט לכל חלל.

מה עם מוצרי החשמל?

במקרה ויש צורך ותקציב בהחלפה של מוצרי חשמל כגון כיריים, מקרר תנור וכדומה חשוב לזכור כי גם הללו כבר מזמן אינם רק מוצרים פונקציונאליים ושימושיים אלא פרטי ריהוט ועיצוב לכל דבר. לחובבי המראה הנקי (ולאלה שאינם נהנים מפעולת הניקיון המורכבת של הכיריים העובדים על גז) כדאי לשקול לעבור לכיריים חשמליים, שנוסף על היותם ידידותיים יותר לסביבה, נוחים ובטוחים, גם מגיעים בעיצוב יוקרתי כפלטת זכוכית חלקה בצבעים שונים ומשתלבת היטב בעין כאשר היא ממשיכה את השיש הטבעי במטבח.

פריטים נוספים שמעבר להיותם מפנקים ונוחים לעבודה השוטפת במטבח הם גם פריטים עיצוביים וסמל סטטוס הם מכונת קפה מעוצבת ומיקסר משוכלל. כמובן שאם אינכם מחובבי הקפה ואתם מסתפקים בנס קפה פשוט בבוקר, או לחילופין אינכם מהאופים והמקציפים, ומיקסר איכותי יעמוד כאבן שאין לה הופכין על השיש שלכם, לא כדאי להשקיע ברכישתו. אולם אם תוכלו ליהנות מאפיה ברמה גבוהה יותר ולפנק את האורחים בפיצות או עוגות שמרים ריחניות לעיתים קרובות- מיקסר ססגוני על השיש ישלים את האמירה העיצובית.