כשאנו רוכשים מטבח חדש אנו משקיעים בו לא מעט כסף, לכן אין זה בלתי נמנע ונשאלת השאלה – כיצד ניתן לשמור עליו לאורך שנים? הנה כמה טיפים חשובים.

אי אפשר להתעלם מכך שמדובר בחלל שנעשה בו שימוש רב, בני הבית מבלים זמן לא מועט במטבח. המטבח נתון לשחיקה ולבלאי, לצבירת לכלוך ואבק, ועם השנים מה שפעם היה אופנתי, כיום נחשב ללא עדכני. אבל בהחלט ישנן דרכים להילחם בכל אלה ולשמור על המטבח שלנו כמעט כמו חדש.

איך שומרים על משטחים מבריקים?

ישנם מטבחים רבים בהם קיימים משטחים מבריקים, למשל, משטחים העשויים מפורמייקה או מחומרים מבריקים אחרים. עוד בהתחלה יש לטפל היטב במשטחים הללו ולא להמתין לבאות. ההמלצה היא לנקות את המשטחים עם מטלית לחה ואם ישנו לכלוך עיקש ניתן לעשות שימוש בחומר ניקוי עדין. כאשר יש צורך להבריש לכלוך מומלץ להשתמש במברשת עדינה על מנת שלא ליצור שריטות. כמובן שלא רצוי לעשות שימוש בחומרי ניקוי "כבדים" יותר, אלה עלולים לפגוע במשטחים ואף להותיר כתמים.

טיפול בנירוסטה

בכל מטבח ישנם משטחים מנירוסטה. משטחים אלה עמידים במיוחד ואם מטפלים בהם כראוי הם תמיד יראו כחדשים. יש לעשות שימוש בחומרים המיועדים לנירוסטה וכאלה ניתן למצוא למכביר ברשתות השיווק למיניהן. כדאי לנקות את משטחי הנירוסטה לא יותר מפעם אחת בשבוע, במטלית עדינה. אין לעשות שימוש בחומרי הברשה וניקוי אגרסיביים אשר נועדו לשייף שכבות לכלוך, אלה יהרסו את הברק. בנוסף, רצוי שלא להשאיר שאריות של מלח על משטח הנירוסטה, מה שיפגע בו בצורה בלתי הפיכה.

השיטות לטיפול בשיש

בכל מטבח בארץ ניתן למצוא משטחי שיש ועל מנת לשמור עליהם כדאי לדעת כיצד לתחזקם. משטחי שיש יש לנקות מדי יום במטלית לחה וכדאי לעשות שימוש בחומרי ניקוי המיועדים לניקוי שיש. השיש במטבח נוטה להתלכלך ובמקביל, הוא מאוד רגיש לחומרי ניקוי חומציים. בשל כך יש לשים לב עם אלו חומרים בדיוק אנו מנקים. אם נשפך כתם יש לנקותו כמה שיותר מהר, במיוחד מכיוון שסוגי השיש בהם נעשה כיום שימוש בארץ הנם בעלי יכולת ספיגה נמוכה. כדאי גם למרוח סילר על השיש כדי להקטין את מקדם הספיגה, סילר זה מספק שכבת הגנה מפני חומרים חומציים שעלולים להותיר כתמים ומחייה את מראה השיש.

ומה לגבי משטחי העץ?

במטבחים רבים נעשה שימוש במשטחי עץ כמו ארונות המטבח למשל. מכיוון שאנו מבשלים במטבח, העץ חשוף לרטיבות, למגע עם שומנים ובכלל – לפגעי הזמן. כאשר מנקים משטחים מעץ יש לעשות זאת במשנה זהירות שכן העץ הוא חומר גלם עדין. ניתן לנקות אותו במטלית הספוגה במים או בחומר מיוחד ייעודי לעץ בהתאם להוראות התחזוקה של החברה היצרנית. אין לעשות שימוש בכוהל או במסיר כתמים על סוגיו השונים. כאשר מנקים את העץ, מומלץ לעשות זאת על פי כיוון הסיבים ולא נגדם על מנת לשמור על מראה העץ הטבעי.

ולסיכום

כאשר אנו משקיעים במטבח אנו יוצאים מנקודת הנחה שמדובר על השקעה מרובת שנים אשר תחסוך בהוצאות רבות ושיפוצים. חשוב מאוד לדעת כיצד שומרים על המטבח על מנת למנוע נזקים ואתם את הצורך בתחלופה. כדאי מאוד להקפיד לשמור על הוראות היצרן ולתחזק את המטבח בהתאם לחומרי הגלם השונים.