אחד האזורים החשובים ביותר בבית הוא חלל המטבח, עם זאת, עיצובו והתאמתו לצרכים של המשפחה, עלולים להוביל להשקעה לא מבוטלת. היכן ניתן לחסוך ובמה לקצץ, ועדיין לזכות למטבח מעוצב, מודרני ועכשווי שלא נחסך ממנו דבר?

כשזה נוגע לעיצוב המטבח, רוב האנשים היו רוצים ליהנות מכל העולמות – מצד אחד להגיע לעיצוב מודרני ואופנתי ומצד שני, לחסוך בעלויות. איך אפשר לעשות זאת? על מה לשים דגש וכיצד ניתן להגיע לחיסכון מקסימלי? כל הפרטים לפניכם.

חשבתם כבר היכן תשטפו את הכלים?

בין החומרים הפופולריים לכיורים נמצא נירוסטה, קוורץ או גרניט, כאשר כיור נירוסטה נחשב לזול מבין כולם. אם בעבר נעשה שימוש בחומר זה רק במקומות תעשייתיים, כיום המראה התעשייתי נחשב לשיא האופנה וניתן למצוא כיורי נירוסטה בבתים רבים, אשר מעוניינים בסגנון עיצוב מודרני.

לא חייבים עץ מלא

ישנם חומרי גלם המשמשים לעיצוב ארונות המטבח. כמובן שעץ מלא הוא הנבחר ביניהם ולו רק בשל המראה הטבעי שלו. אולם כיום בשוק, קיימים תחליפים רבים אשר לא פחות עמידים ובעזרת טכנולוגיה מתקדמת ניתן אף לשוות להם מראה טבעי ורמה גבוהה של איכות. בין החומרים הזולים יותר לעיצוב הארונות ניתן לעשות שימוש בסנדוויץ' אחד החומרים הפופולריים לעיצוב ארונות, שבבית וסיבית, אשר בארץ נחשבת לאחד החומרים הנפוצים.

פורמייקה או שלייפלק – לא, זה לא יידיש

פורמייקה ושלייפלק אלו הן שתי טכניקות שונות לציפוי דלתות הארונות. בעוד שפורמייקה היא ציפוי המודבק על הארון, שלייפליק זהו תהליך של צביעה אטומה בתנור או שלא בתנור. לרוב שלייפלק יקר יותר מפורמייקה, אלא אם כן משלבים בין השניים, צביעה מבחוץ ופורמייקה מבפנים ואז מדובר בפתרון חסכוני לכל הדעות.

קונים כחול לבן

גם אם החלום על המטבח המושלם הרחיק עד איטליה או פרובנס, אם רוצים לחסוך, מומלץ לחזור בטיסה ישירה לארץ וליהנות ממגוון מטבחים תוצרת מקומית אשר אינם נופלים באיכותם. מטבחים כחול לבן לא רק שחוסכים את עלויות המשלוח והייבוא, אלא שהם מחזקים את התעשייה המקומית בה קיים שפע של מטבחים אותם ניתן להתאים באופן מלא לצרכים שלכם וכן גם לסדר גודלו של התקציב.

אל תסתכלו במשטח אלא במה שיש בתוכו

אחד הפרמטרים שיהפכו את המטבח לחלל החלומות שלכם, הוא משטח העבודה. עם זאת מומלץ שלא לבחור את המשטח רק על פי המראה החיצוני ויש להתייעץ לגבי החומר המתאים לצרכים שלכם. בכל מקרה שמדובר במחיר, משטח העץ המלא המוכר גם בשם – בוצ'ר נחשב ליקר בעוד שמשטח שיש חברוני, גרניט או אבן קיסר יהיו זולים הרבה יותר.

אל תלכו שבי אחר כל הגאדג'טים

הקדמה הטכנולוגית אשר חלשה גם על עולם המטבחים מאפשרת לנו ליהנות ממגוון חידושים הן מבחינת מכשירי החשמל והן מבחינת המנגנונים השונים. למרות שאלו מפתים במיוחד, חשבו מה מידת הצורך שלכם במכשירי חשמל וקנו רק אלו הבסיסיים. בל נשכח שמכשירים אלו דורשים גם מקום אחסון ולא לכולם יש עודף שטח במטבח. גם המנגנונים החדישים המציעים מגירות אחסון ומדפים נשלפים, מדפסים מסתובבים או אף סגירה עם טריקה שקטה, כל אלו יהוו השקעה ולכן לפני שניגשים לנושא יש לבדוק מהו התקציב העומד לרשותכם ולקבל המלצה מחברת המטבחים לגבי המנגנונים אותם תוכלו לשלב במטבח וכך לזכות למראה מודרני ומעוצב במסגרת התקציב.

בחירת חיפוי הקיר המתאים, בעיקר מהבחינה הכלכלית

גם בתחום החיפויים למטבח ישנו מגוון רחב של חומרים לבחירה. בעוד שאבן תיחשב לחומר יקר ביותר, חיפויים מקרמיקה תהיה האפשרות היותר זולה, מה גם שחומר זה אינו סופג לחות וניחן בעמידות גבוהה יותר. כמובן שישנם סוגים שונים של קרמיקה, כאשר המחיר יושפע גם מהסוג שבוחרים ולכך יש לשים לב.

לסיכום, בעזרת השקעת מחשבה ועם תכנון נכון של התקציב ניתן בהחלט לעצב מטבח מודרני לחלוטין במחירים שווים לכל כיס. עם זאת, לפני שיוצאים לדרך, מומלץ לפנות לחברה מקצועית אשר מומחית בייצור מטבחים בהתאמה אישית והיא תוכל לתכנן לכם מטבח התפור למידותיכם, גם מבחינת התקציב.