משטח העבודה שתבחרו למטבח בעל חשיבות עליונה – מלבד פונקציונליות ונוחות בעת העבודה והבישול הוא גם תורם רבות לעיצוב ולאווירה. לכן וכדי להגיע לבחירה נכונה, יש להכיר את כל הדגמים, האפשרויות וסוגי המשטחים אשר עומדים לרשותכם.

אחת ההחלטות החשובות ביותר בעת שיפוץ, עיצוב או הקמת מטבח חדש קשורה לסוגו של משטח העבודה. משטח העבודה הוא הלב הפועם של המטבח ומלבד שימושו הפונקציונלי והיומיומי בכוחו של המשטח להשפיע גם על סגנון המטבח ועל עיצובו הסופי. אין זה סוד כי כיום ישנו היצע נרחב של חומרי גלם מהם ניתן לבחור משטח למטבח, מה שעשוי להקשות על הבחירה במידה משמעותית. לכן ריכזנו עבורכם כמה מן הדגמים הפופולריים ביותר ולו רק כדי להקל עליכם להגיע לבחירה הנכונה ביותר עבורכם ולהחלטה הסופית.

משטחי שיש טבעיים

כאמור משטחים למטבח נחלקים לשני סוגים עיקריים: משטחים טבעיים ומשטחים סינטטיים. השיש נמנה על הסוג הראשון. השיש הוא אחד מחומרי הגלם הקלאסיים בהם נעשה שימוש במטבחים והוא מגיע בשלל גוונים ודרגות איטום. ישנם סוגים של שיש אשר סופחים אליהם יותר שומן, נוזלים וכתמים בעוד שאחרים פחות. כיום ניתן לעשות שימוש בסוגים של שיש אשר הנם הרבה יותר עמידים וחזקים ולשוות למטבח מראה יוקרתי וייחודי.

משטחי עץ נוחים לעבודה

משטח עץ גם הוא חומר גלם טבעי והוא מוכר בשם בוצ'ר. כדי ליצור מעץ משטחים למטבח יש לעשות שימוש בכמה חתיכות שונות ולחבר אותן יחדיו ובכך לזכות למראה אחיד, חלק ונקי. היתרון של משטחי עץ הוא במראה שלהם אשר נחשב למאוד חם וטבעי. כמו כן העץ נחשב למשטח נוח לעבודה. כאמור היות ומדובר בחומר טבעי הרי שהוא כולל את החסרונות המובנים מאליהם והם פחות עמידות בפני מים, כתמים ושומנים. אי לכך ישנם רבים אשר מעדיפים לשלב אותו על אי במטבח ולא כמשטח הראשי.

משטחי בטון הטרנד החדש

משטחי בטון אדריכלי למטבח הם הטרנד החדש והחם ביותר בענף המטבחים וכיום רבים אשר עושים שימוש בחומר גלם זה כחלק מעיצוב הפנים. יתרונות של משטחי בטון הוא בכך שניתן להשתמש בהם כמשטח רציף אשר אינו כולל חיבורים. כמו כן ניתן לבחור את עובי המשטח בהתאם לאופיו של המטבח ולעבודת הנגרות וכן להוסיף לבטון גוון רצוי בהתאמה מלאה לעיצוב הכללי. הם מאוד פונקציונליים ומשווים לחלל מראה אחיד, מודרני, סטרילי ונקי.

משטחי אבן טבעית יפים ועמידים

בכל הנוגע למטבח ישנם אנשים אשר לא מתפשרים על המראה הטבעי וכאן האבן הטבעית נכנסת לתמונה. אבן טבעית היא מחצב אשר מקורו בטבע והיא נחשבת לאחד הסוגים היפים והמרשימים ביותר של משטחים למטבח וניתן להתאים אותה לסגנון העיצוב שלו ולצרכי המשתמשים. מידת העמידות והמראה של משטח אבן טבעית תלוי בסוג האבן עצמה וכן באופיו של הליטוש, כאשר ישנם סוגים שונים של ליטוש החל במט וכלה במבריק. אבן זו אינה דורשת תחזוקה מרובה ובמידה והיא נסדקת או מוכתמת ניתן ללטש אותה שוב.

משטחי קוריאן אחידים ונקיים

קוריאן הוא חומר סינטטי והשימוש בו כמשטח למטבח חדש יחסית. עד כה הוא שימוש בעיקר למטרות אחרות כמו עבור מעבדות, מרפאות ועוד. הקוריאן מיוצר מחומר פולימרי אקרילי אשר ניתן לעצב אותו בדרכים רבות ומגוונות והכל ללא חיבורים מיותרים אלא ביציקה אחת. בעזרת קוריאן ניתן ליצור משטחים אחידים למטבח או אף לצפות משטחים עגולים מסוגים שונים. יתרונותיו בעמידותו הרבה, בעובדה כי לא נוצרים בו סדקים וחריצים וכן בניקיון והסטריליות המרבית שלו כתוצאה מכך.

משטח נירוסטה תעשייתי

לאלו מכם אשר אוהבים את המראה התעשייתי משטחי נירוסטה יספקו את הפתרון המושלם. אם בעבר הם שימשו כמשטח רק בחללים אשר זקוקים לסטריליות מרבית, כיום ניתן לראות אותם גם בבתים פרטיים ובחלל המטבח. בדרך כלל את משטח הנירוסטה מרכיבים על פני משטח עץ כאשר באפשרותכם ליצור מראה אחיד במיוחד על ידי הזמנת כיור נירוסטה המובנה בתוך המשטח שהוזמן ותפור למידותיו. משטחים אלו משווים למטבח מראה מודרני, תעשייתי, מבריק ומלוטש.

נסכם ונאמר כי ישנם משטחים רבים למטבח ולכולם כאחד יתרונות וחסרונות. את המשטח שלכם עליכם לבחור בהתאם לאופיו של המטבח, העדפותיכם השונות, התקציב שעומד לרשותכם וכן בהתאם לחומר הגלם אתו הנכם מעדיפים לעבוד.