אילו טכנולוגיות מתקדמות קיימות בתחום עיצוב דלתות למטבחים? מדוע והאם כדאי לשלב אותן במטבח? כיצד שילוב טכנולוגיות וחידושים ישפיע על אורח החיים ועל השימוש במטבח? המון שאלות? זה מובן… אנו כאן כדי לעשות לכם מעט סדר בדברים.

אחד הדברים אליהם יש להקדיש תשומת לב בעת שיפוץ או עיצוב הבית הוא ללא ספק בחירת הדלתות המטבח. דלתות חייבות להיות פונקציונליות, בטיחותיות, בעלות בידוד מתאים וכמובן מעוצבות בקפידה ולכן זאת עשויה להיות בחירה לא פשוטה, במיוחד בשל ההיצע הרב שקיים וטווח המחירים הרחב. כדי להגיע לבחירה הנכונה ביותר, נראה כי אנשים רבים נעזרים בשירותיהם של מעצבי פנים או אדריכלים. אנשי מקצוע מומחים יכולים לסייע בעיצוב הבית בצורה פרקטית המתאימה לכלל הדיירים, בין אם מדובר בהתאמת הריהוט והעיצוב ובין אם בשילוב טכנולוגיות מתקדמות אשר יהפכו את השימוש לאופטימלי ותואם לצרכים השונים. פנייה לאנשי מקצוע לצורך בחירת דלתות לארונות מטבח ובכלל, יכולה להקנות לכם את התוצאה הרצויה והיא: מטבח מעוצב ופונקציונלי בדיוק כפי שאתם חולמים.

כיצד בוחרים דלתות למטבח?

דלתות מטבח יכולות להגיע בווריאציות שונות: דלתות לארונות למטבח, דלת למזווה, דלתות פנימיות לאחסון מוצרים, דלת צדדית במטבח אשר מובילה למחסן וכיוצא בכך. כל אלו הן רק חלק מהאפשרויות העומדות לרשותכם כבר בשלבי התכנון הראשוניים וזאת עוד מבלי שהתייחסנו לחומרי הגלם, הדגמים, מוצרי הפרזול בהם עושים שימוש, שיטת הפתיחה והסגירה של הדלתות ועוד. מטבע הדברים, כאשר בוחרים דלתות חשוב לקחת בחשבון פרמטרים שונים, אשר יסייעו לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר מבחינה פרקטית ועיצובית. אז איך מתחילים?
ראשית, טרם בחירת דלתות לארונות מטבח, חשוב לבצע שיעורי בית ולבחון את האופציות המונחות בפניכם הן מבחינת עיצוב והן מבחינת חומרים והתאמתם בפועל לשטח. לדוגמא – לעיתים ניתן להשתמש בדלתות בטכנולוגיית טאץ' שהפכו לשם ודבר בתחום עיצוב המטבח, כך בשעה שידיכם עמוסות במאכלים בעת בישול או אפייה, פשוט תוכלו ללחוץ על דלת הארון והיא תפתח בקלות רבה כלפי חוץ ללא צורך במאמץ. מעבר לכך, דלתות בטכנולוגיית טאץ', מעניקות לחלל מראה נקי ואסתטי ללא ידיות, מה שמשפיע רבות על העיצוב הכולל של המטבח ועל מידת הנוחות בעת השימוש בו בחיי היום יום.

מגוון רב של אופציות וחומרים איכותיים

לגבי חומרים ועיצובים שונים, נראה כי האופציות הן רבות, אך עליכם להכיר מקרוב את כולן וללמוד את יתרונותיהן של הדלתות והחומרים מהן הן עשויות. לרוב החומרים הפופולריים מהן עשויות דלתות מטבח הם עץ רגיל, עץ מלא, אלומיניום, פח וכמובן מבחר רב של חיפויים לדלתות ולהם עיצובים מרשימים אשר מתאימים בקפידה לכל סוג עיצוב, אם זה למטבחים בעיצובים מודרניים, אם קלאסיים או כפריים, אם לבנים ואם בסגנונות אחרים. מעבר לחומר הגלם יש לשקול באם כדאי לשלב מנגנוני פתיחה וסגירה מתקדמים. כיום בענף המטבחים ישנן טכנולוגיות רבות וחידושים אשר יכולים להפוך את החיים לפשוטים יותר ואת הארונות להרבה יותר איכותיים ושימושיים.

על מה שמים דגש בעת בחירת ארונות למטבח?

כאשר בוחרים דלתות לארונות מטבח מכל סוג חשוב לשים לב למראה של הדלת, אך לא פחות חשוב לשים לב שהיא תתאים בקפידה לכל העיצוב סביב. כל דלת יכולה להיות מרשימה בפני עצמה, אך אם היא לא מותאמת לסגנון עיצוב הבית, היא תוכל לפגוע בעיצוב הקיים. כמו כן כדאי ורצוי גם לבדוק אילו טכנולוגיות קיימות בתחום הדלתות על מנת להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולהבין האם משתלם לכם לשלב אותן בעיצוב המטבח שלכם. יש לציין כי לשילוב טכנולוגיות בדלתות המטבח ישנם יתרונות רבים החל בעמידות גבוהה יותר לאורך השנים, דרך נראות מרשימה ועד לייחודיות, שכן לא כל אחד יישם אותן במטבח הפרטי שלו מסיבות כאלו ואחרות.

מסקנה סופית: על האיכות לא מתפשרים

לא פעם שילוב טכנולוגיות מתקדמות בפתיחת דלתות המטבח זו פעולה שתבוא לידי ביטוי בהגדלת העלויות. משמע: על איכות משלמים וככל שעיצוב המטבח יהיה איכותי יותר כך גם המחיר הסופי יעלה בהתאם, לרבות העלות של ארונות מעוצבים. עם זאת יש לקחת בחשבון שלא פעם עדיף להשקיע בעיצוב פרקטי שישמש אתכם לאורך השנים על הצד הטוב ביותר ולרכוש לעצמכם מעט שקט נפשי. ברוב המקרים אף הדבר יתברר כיותר משתלם בעתיד וימנע מכם את הצורך לחדש את ארונות המטבח אחת לכמה שנים.