המטבח הוא אחד מהחללים המשותפים המרכזיים בבית אשר משמשים את כל בני המשפחה באופן יומיומי. לאור השימוש הרב בחדר הזה מומלץ להפוך את החלל למזמין ונעים, שכן אנחנו לא רק אוכלים בו אלא גם מבשלים בו אלא גם מארחים בו את מכרינו.

החלפת הריהוט והציוד במטבח הוא תהליך יקר שיכול לגזול זמן רב והתעסקות עם מספר רב של בעלי מקצוע. בעוד שישנן חברות רבות אשר מציעות רכישת פינות אוכל מעוצבות חדשות, אנחנו כאן כדי להציע לכם כמה טיפים קטנים לשדרוג המטבח ופינת האוכל הקיימים שלכם, לפני השיפוץ הגדול:

1. שנו את צבע הקירות – הקירות הם התפאורה לחדר המטבח כולו ולכן החלפת הצבע שלהם יביא לשינוי משמעותי בנראות של המטבח כולו. אלו שאינם מעוניינים לצבוע יכולים לרכוש טפטים צבעוניים או מדבקות ייעודיות להדבקה על הקיר כדי להוסיף קצת צבע לקירות.

2. החליפו את גופי התאורה – חשוב לזכור שהתאורה במטבח צריכה להיות פונקציונלית ולספק את האור המתאים לפעולות הבישול השונות, בנוסף להיותה תאורה דקורטיבית. אנחנו ממליצים לשלב מספר סוגים של מנורות אשר יתנו מענה לסוגים השונים של השימושים בחלל המטבח: תאורת פלורסנט או דימרים לצרכי בישול, ותאורת אווירה ותאורה דקורטיבית מעומעמת יותר לשעת האוכל והאירוח.

3. ידיות ופרזול – קשה להאמין עד כמה החלפה של אביזר שנראה חסר חשיבות יחסית, יכול לחולל שינוי של ממש בחדר כמו המטבח, בו יש שימוש בכמות רבה של ידיות בדלתות הארונות ובמגירות.

4. רפדו מחדש את הכיסאות – החלפת הכיסאות שמסביב לשולחן האוכל, בעיקר כשמדובר בכמות גדולה של כיסאות, יכולה להיות הוצאה גדולה מאוד. במידה והריפוד הקיים על הכיסאות התלכלך ונשחק עם השנים, מומלץ לקחת אותם להערכת מחיר אצל רפד. לחילופין, ניתן גם לרכוש כריות מושב דקורטיביות וצבעוניות, שהן פריט זול יחסית שניתן להחליף בקלות בכל פעם שמתלכלך או נהרס.

5. נצלו בצורה אסטרטגית את המשטחים השונים במטבח – עם השנים אנחנו אוספים כלי מטבח ומתקנים שונים אשר משמשים אותנו במטבח אך לא תמיד אנחנו מוצאים להם את המקום המתאים בחלל. במידה ויש לכם חפצים דקורטיביים למטבח או אפילו כלי מטבח כמו צנצנות, ואזות או כוסות מיוחדות שאתם מעוניינים להציג לראווה, העדיפו למקם אותם בויטרינת זכוכית או על מדפים שנתלו למטרה זו. את משטח השיש, לעומת זאת, מומלץ להשאיר פנוי מחפצים מיותרים על מנת להקל על עבודת הבישול.