מטבח חדש יכול לבטא בכל עת את ההרגלים שלכם ואורח החיים הנכון לכם, ולהתאים להם ממטבח שבנוי כמו שתמיד רציתם שיהיה. יש כמה רעיונות שאפשר לשלב בהליך רכישת המטבח החדש שלכם, שיכולים לעזור לכם בקנייה נכונה.

מדידה ותכנון

אם אתם יכולים להיעזר במעצב או אדריכל, מה טוב. אם לא, כדאי ללמוד מהם מה הם עושים ברגע שהם מגיעים למקום שאותו הם אמורים לתכנן. הם מוציאים סרט מידה כדי לקחת מידות ולפי זה מתכננים את החלל
בפרופורציה נכונה. קורה פעמים רבות שאנשים הולכים להתרשם ממטבחים מבלי לדעת שזה לא נראה כך בבית שלהם ולו בגלל העובדה שהמידות אינן זהות כך קורה שמה שנראה רחב ידיים ומרווח בחנות נראה מצומצם וצפוף בבית.

החוכמה היא לקחת מידות ואז לחפש מטבח שמתאים לכך בחנות, כשלוקחים בחשבון אילו ארונות ומשטחים ושאר פתרונות אחסון יכולים להיכלל בשטח המטבח שלכם. כך גם תדעו מה לקנות ואיפה לחסוך, משום שמה שאינו מתאים לחלל שלכם ממילא אין צורך להוציא על כך כסף.

סדר עדיפויות לפי אורח החיים שלכם

לאחר שהבנתם מה עומד לרשותכם ואיזה חלל אתם עומדים לתכנן ולעצב מחדש, התאימו אותו לסדר העדיפויות שלכם. נכון שתמונות של מטבחים מרחבי העולם מפתים לחקות אותן ולעשות אותו דבר בבית, אבל אם אין לכם זמן לאכול ארוחת בוקר נינוחה זמן רב, ואתם גם לא מארחים הרבה בסגנון ביתי חמים ויש לכם מקום לחדר אוכל מרווח ממילא, אין טעם להכניס פינת אוכל גדולה גם למטבח, למשל, ולבזבז את המקום שאפשר לנצל למטרות אחרות. אותו דבר עם משטחי עבודה גדולים ואי, שאינם מתאימים למי שאינו טורח רבות במטבח ואין לו כוונות להפוך לבשלן חובב. מצד שני, אם זה בדיוק הקטע שלכם, תכננו מטבח שבו סדר העדיפויות בא לידי ביטוי, כשמה שאינו נחוץ לכם מוצא פתרון יצירתי אחר.

בזול או ביוקר?

תלוי. אם הכוונה שלכם היא להתרחב בשלב כלשהו ואתם יודעים שהחיים שלכם עומדים להשתנות בצורה דרסטית, אולי כדאי להשקיע בעיצוב הזול יותר כעת ולהפיק לקחים לעיצוב המושקע יותר בעתיד. אם אתם מאלה שאוהבים יציבות ויודעים שמה שיש עכשיו יישאר בנוי לתמיד ולכן אתם רוצים להשקיע, לכו על המטבח המושקע יותר, עם חומרים יותר יקרים ועיצוב יותר יוקרתי. זה לא אומר שאי אפשר להשיג מטבח איכותי עם מראה יוקרתי גם בתקציב זול, זה רק אומר שהתקציב שעומד לרשותכם כעת יכול להוסיף לכם אלמנטים שדורשים יותר עבודה והשקעה. אולי אפילו חומרים יקרים יותר לגימור כמו אבנים ושיש יקרים, אבזור ומכשירי חשמל יקרים רבים יותר.

עיצוב בזול

למומחים שלנו לעיצוב המטבחים יש בדרך כלל רעיונות וידע כיצד אפשר לעצב מטבח ראוי גם בתקציב מוגבל. יש חומרים מעולים שאפשר להציע לכולם בכל טעם ובכל תקציב, כך שתמצאו בוודאי מטבח שיוכל לענות לצרכים שלכם. שאלו את יועצי המכירות שלנו מה יש להם להציע לכם, ותופתעו לגלות שגם בתקציב שלכם מטבח מעוצב להפליא הוא בהישג יד. אצלנו ביד מטבחים תמצאו ארונות מטבח ומשטחי עבודה בסיסיים מחומרים טובים שאתם יכולים להרשות לעצמכם לקנות. מטבחים בימינו עשויים מחומרים טובים ומודרניים שעונים על צרכים רבים בצורה מספקת ומעלה, גם בעלות נמוכה. על הבסיס ההכרחי הזה נסו למחזר מה שיש לכם תוך צביעה וכיסוי מחדש, וקשטו בפריטי וינטג'.