המטבח הוא המקום בו מתעסקים רבות עם אוכל ועל כן זהו החלל ההיגייני ביותר שצריך להיות בביתכם. אין ספק כי כל חלק בבית חייב להיות נקי, אך עצם העובדה שבמטבח מבשלים, מאחסנים אוכל ואוכלים אותו, יש להימנע מלכלוכים שעלולים לגרום למחלות וזיהומים. על מנת שהמטבח יהיה נקי, יש לבצע ניקיונות יסודיים אחד לשבוע, ניתן להיעזר בשירותי חברת ניקיון ואילו במהלך השבוע יש לתחזק את הניקיון על ידי העברת סמרטוט נקי על גבי המשטחים השונים, שטיפת הכלים המלוכלכים ואף העברת סחבה על הרצפה. כדי שתוכלו לבצע ניקיון יסודי מבלי לפסוח על אף חלק, אנו נכין אתכם לקראת המשימה כדי שהיא תהיה קלה יותר ומושלמת מבחינת הניקיון.

הטיפים שיבריקו את המטבח שלכם

חומרי ניקיון – הדבר החשוב ביותר עליו יש לשים דגש הוא בחירת מוצרי הניקיון בהן יש להשתמש.

במטבחים המודרניים להבדיל מחלקים אחרים בביתכם צובר לכלוך רב וייחודי מעצם השימוש בו לרבות כתמים שומניים אותם יש להסיר, שאריות אוכל שנזלו או נפלו על הרצפה ועוד, ועל כן יש לרכוש חומרי ניקיון ייחודיים לרבות מסיר שומנים, וכדומה. שימו לב שכל חומר ניקיון בו אתם משתמשים, לא יגרום נזק בעתיד, משום שאיתו אתם מנקים תנורים בו אתם אופים, או מקררים בהם אתם מאחסנים אוכל וכדומה אז אל תתפשרו או תזלזלו בהוראות היצרן שעל גבי האריזה.

מקרר – אל לכם לשכוח את המקרר ברגע בו אתם מנקים את המטבח. על פי רוב רבים מנקים את כל המטבח ושוכחים מהמקרר אך אנו פה כדי להזכיר לכם שהמקרר הוא חלק בלתי נפרד מהמטבח, הוציאו את כל התכולה של המקרר, נתקו אותו מהחשמל, השאירו את הדלתות פתוחות והתחילו בניקיון. את החלקים שניתן להוציא מהמקרר לרבות המדפים והמגירות הוציאו אותם אל הכיור והתחילו לנקותם שם ולאחר הייבוש החזירו אותם למקרר. לאחר שסיימתם לנקות את פנים המקרר השאירו אותו פתוח כדי שחומרי הניקיון יתנדפו ורק אז חברות אותו חזרה לחשמל.

ארונות – הוציאו את כל תכולת הארונות אך עשו זאת לאט כדי שלא יהיה בלגן וקשה להחזיר את הציוד לאחר מכן. נקו היטב את פנים הארון באמצעות חומרי ניקיון אותם רכשתם ורק לאחר שהארון יבש לגמרי החזירו אליו את הציוד או המוצרים אותם הכנסתם. זה הזמן גם לזרוק את המוצרים שפג תוקפם כך שלפני שאתם מחזירים את המוצרים שימו לב לתאריכים שכתובים על גביהם.

קולטי אדים ומנדפים – על מנת לדאוג לתחזוקה טובה יותר של קולטי אדים ומנדפים , יש לדאוג להזמנת שירותי ניקיון, בכדי למנוע מפגעים כתוצאה מאדים רבים המתפזרים בעת פעילות במטבח.