הטכנולוגיה של חיפוי עץ לקיר השתכללה מאוד בשנים האחרונות, וכיום היא מציעה מגוון עצום של אפשרויות עיצוב לכל הבית, ובפרט למטבחים. כיום, ניתן להגיע לעיצוב מטבחים ברמת גימור איכותית מאוד, כך שחיפוי העץ יהווה אלמנט עיצובי מתוחכם ויוקרתי. ניתן להשיג חיפויי עץ לקיר במבחר של צבעים וסגנונות, כגון סגנון חם רומנטי וכפרי, סגנון מהגוני יוקרתי, סגנון אסיאתי נקי, סגנון מודרני עכשיווי, וסגנון קלאסי או אקזוטי. הצבעים מגוונים אף הם ונעים בין גוונים מאוד בהירים, כמעט לבנים, עד לגוונים עמוקים מאוד של אדום ובורדו. אפשר להתאים במדוייק את הסגנון ואת הצבע של חיפויי העץ לעיצוב המטבח הספציפי וכמובן, לעיצוב הכללי של הבית.

גימור של חיפוי עץ לקיר במטבח

חיפויי עץ לקיר יכולים להיות היום תחליף ראוי לאלמנטים עיצוביים שונים במטבח, כגון צבע לקיר, טפטים לקיר, חיפויי אבן לקיר וכו'. הטכנולגיה המתקדמת בתחום זה מאפשרת להגיע לרמת גימור מושלמת, וזאת באמצעות שימוש באמצעים כגון ברגים נסתרים, חיתוכים מינימליים של קרשי החיפוי, שימוש בלוחות חיפוי עץ ברוחב מותאם, וצבע מיוחד לסיום הגימור. כך, המטבח המעוצב יהיה מתוחכם ויפה.

תכונותיו של העץ

1. חיפוי עץ לקיר אינו רק אסתטי ויפה לעין, אלא הוא בעל כמה תכונות מיוחדות המועילות מאוד לעיצוב המטבח. ראשית, עץ הוא חומר בידוד מצויין, מאחר והוא אינו מוליך חום. דבר זה גורם לו לעזור לבידוד החדר – אם הוא מחומם, החום יישמר בתוך הבית יותר טוב, ואם הוא מקורר, הקור לא יברח החוצה. לכן קל יותר למזג חדר עם קירות מחופים בעץ, הוא שומר על הטמפרטורה שלו בצורה יותר יעילה, ובכך הוא חוסך בחשמל.

2. שנית, עץ יכול להוות חומר חיפוי אקוסטי מעולה. הוא מקטין את רעשי הרקע בחדר ולכן אם החדר גדול מאוד, או אם הוא אינו מכיל רהיטים רבים, חיפוי עץ לקירות יכול לסייע לו מבחינה אקוסטית. חדרים אלה מצויינים לשימוש בעץ כחומר חיפוי מפני שהם מאפשרים להציג אותו בצורה מרשימה, כאשר הוא אינו תופס מקום בחדר לעומת אלמנטים עיצוביים אחרים.

3. שלישית, עץ הוא ידידותי מאוד לסביבה. הוא אינו מזהם, אינו רעיל, וההתקנה או הפירוק שלו לחיפוי הקיר אינם גורמים לזיהום הסביבה. הוא מתפרק בקלות וניתן למיחזור, כך שהוא נמצא בשימוש נרחב בבנייה ירוקה אשר נעשית יותר ויותר אופנתית בשנים האחרונות. אין צורך בכלים מיוחדים להתקנה או לפירוק, והם יכולים להתבצע במהירות רבה ובקלות.

בחירת סוג העץ לחיפוי

ישנם עצים רבים שניתן להשתמש בהם לצורך חיפוי קירות. הבחירה צריכה להתבצע לפי צבע העץ הרצוי – בהיר יותר או כהה יותר, בהתאם לגודל המטבח, התאורה שבו, והעיצוב הרצוי. סוגי העץ בהם משתמשים לצורך חיפוי הם למשל עץ אגוז ברזילאי, עץ אירוקו עץ איפאה, עץ אלון, ועץ טיק. ישנה אפשרות לחיפוי טבעי או סינטטי, כאשר יתרונותיו של האחרון הם התחזוקה הקלה שלו, והקלות הרבה של הניקוי אשר מצריך רק מים וסבון. דבר זה חיוני במיוחד במטבח בו יש צורך לנקות לעיתים קרובות יותר