בבואנו לעצב את ביתנו החדש, או לשפץ את ביתנו הקיים, עלינו לקחת בחשבון את עיצוב המטבח. משימה זו הינה מורכבת, דורשת חשיבה מראש ובדרך כלל נעשית כאשר קו האופי של הבית ברור וסופי. הסיבה לכך היא שהמטבח בימינו הופך להיות החלק המרכזי בבית, יותר ויותר אנשים בוחרים להכניס אותו כחלל אחד ביחד עם הסלון, המשפחה מבלה בו חלק משמעותי מהיום והוא הופך להיות מוקד התכנסותה. על כן תכנון ועיצוב המטבח צריך להיעשות בקפדנות יתירה.
מעבר לפן האסתטי והוויזואלי שיש לו מקום לא מבוטל בבחירת הלקוח, יש להתייחס בראש ובראשונה לתפקידיו הפונקציונאליים של המטבח שלכם, ולזכור לתת להם מענה, זה לא יבוא על חשבון העיצוב, להיפך, הרמוניה נכונה בין פונקציונאליות ועיצוב ייצרו מטבח מרהיב, מושלם עבור כל לקוח. על כן יש צורך לשים דגש על החומרים בהם נעשה שימוש.
למשל, אם המטבח שלכם משקיף אל עבר פרדס, גינה מטופחת, או לחילופין לנוף אורבאני בוהמי, מטבח כפרי יחדד את הנוף ויתמזג עמו בצורה מושלמת. מטבח כפרי (פרובנס, אם תרצו..) הוא מטבח חם ומיוחד, בחירה במטבח כזה הינה פופולארית מאד בשנים האחרונות, וניכר כי הטרנד צובר יותר ויותר תאוצה. המטבח הכפרי הוא חם, מנחם, אותנטי, מזמין ותמיד מותיר רושם עז.

מטבח כפרי
מטבח כפרי הוא אינטרפרטציה שונה עבור כל אחד בכל מקום בעולם, טוסקנה, אנגליה, צרפת, אתם מחליטים איזו השראה תנחת על המטבח שלכם.
יש לזכור, כי הקונוטציה הראשונה שעולה ממטבח כפרי הינה אירופאית מיושנת, אך לא כך הדבר. כיום מטבח כפרי רק נשען על אלמנטים של רטרו אך יכול להכיל אלמנטים משוכללים חדשניים ומודרניים ביותר. עלינו לזהות את סוד הקסם שיכניס חום ונשמה למטבח שלנו.

חיפוי אבן לעיצוב ייחודי
סוד קסמו של המטבח הכפרי הוא כאמור, חום ונשמה. כדי לשוות למטבח מראה כפרי, יש לזכור את החלל כולו, ובמיוחד את הקירות המשמשים כתפאורה שלו. אם אנחנו בוחרים בעיצוב מטבח כפרי, הרי שחיפוי קירות מאבן הינה הבחירה החכמה ביותר, שכן לא נוכל ליצור אפקט חמים ומיוחד כזה עם אף חומר אחר. בחירה באבן טבעית לצורך העניין, תעניק מראה כפרי נפלא, חיפוי קיר בלבנים מפירוק, יקנה למטבח הכפרי מראה יוקרתי, בחירה בחיפוי קיר באריחים מחרסינה יקנו לו מראה נקי. בארץ, יש שימוש רב בחיפוי אבן דמוי ירושלמית, ובכך להעניק למטבח מראה פרובנסי עם גוון חם. ביקור אחד במפעל חיפוי אבן ישלים את העבודה וישווה למטבח שלכם את האופי המתאים לו ביותר. השילובים המתאימים לסגנון המראה הכפרי הינם גוונים חמים עם גימור מעט גס ומחוספס שנותן מראה פחות מבריק וחם יותר.
הדבר החשוב מכל בעיצוב מטבח כפרי , הוא להעניק תחושה ואווירה נעימה ככל שניתן, על מנת שנוכל ליהנות ממקום הבילוי המרכזי בבית, ולהרגיש את האופי החם גם בקרב המשפחה.