עולם העיצוב הוא עולם דינמי רווי בשינויים. האופנה ומיטב הטרנדים חולפים משתנים משנה לשנה, אם מבחינת הצבעים השולטים, אם מבחינת המוצרים החדישים, אם מבחינת פתרונות האחסון ואם מבחינת ההעמדה בחלל. גם בתחום המטבח מתרחשים שינויים רבים כאשר המטרה הניצבת בפני המעצבים היא להפוך את העבודה במטבח ליותר יעילה וקלה, תוך שמעניקים לו מראה מעוצב למשעי. אם כן, אלו חידושים קיימים בעולם עיצוב המטבחים ועל מה פשוט אסור לוותר בעת עיצוב? להלן כל הפרטים.

מוצרי פרזול איכותיים ביותר

מוצרי הפרזול נכנסו לעולם עיצוב המטבחים בשנים האחרונות. את הפרזול ניתן למצוא בכל מקום במטבח החל בקדמת הבמה, בידיות של הדלתות ועד לאחורי הקלעים במסילות ובצירים של ארונות מגירות, ומדפים. הייתה זו הכניסה של חומר האלומיניום לענף הבנייה שהובילה לשינויים ולתמורות בתפיסה בתחום. ראשית גמישותו של האלומיניום מאפשרת לעבד אותו ממש כחומר ביד היוצר ולכן ניתן לשלב אותו בעיצובים שונים ובדרכים רבות, מה שמקנה לו מגוון שימושים. כיום מוצרי הפרזול הנחשבים אלו הם מוצרים המיוצרים מאלומיניום וזאת לאור העובדה כי מדובר בחומר עמיד במיוחד, שאינו דורש תחזוקה מרובה ושסביר להניח כי יחזיק מעמד לאורך שנים.

עיצוב ירוק תוך שימוש בחומרים ממוחזרים

כיום המודעות לאיכות הסביבה הולכת וגוברת ובנייה ירוקה תופסת תאוצה. לבד מהמחשבה העומדת מאחורי התהליך, לחומרים ממוחזרים ישנו יתרון נוסף והוא עלותם הנמוכה ביחס לאפשרויות האחרות העומדות לרשותכם בשוק. כיום ניתן לבנות מטבחים שלמים בהתבסס על חומרים ממוחזרים, החל מהמשטחים, דרך הארונות ועד לחיפוי הקיר. כמו כן הנטייה של מעצבים רבים היא לעשות שימוש חוזר, ובמקום לקנות רהיטים חדשים ישר מהשקית, ההעדפה היא למצוא ריהוט יד שניה ופשוט לחדש, לחדש, לחדש. תתפלאו לגלות אלו פלאים ניתן לעשות עם צבע עדכני וריפוד חדש. ואתם תוכלו ליהנות מרהיט בעל אופי ייחודי, במקום לקנות רהיטים שיצאו מפס ייצור ונמצא במטבחים רבים.

חלל פתוח – הטרנד החדש של מטבחים

מלבד הפונקציונליות, עיצוב המטבחים של היום משמש ממש כסמל סטאטוס כאשר המטבח המעוצב מייצג גם מעמד חברתי. יתרה מכך עיצוב המטבח נתון לטרנדים משתנים כאשר הטרנד הכי עכשווי הנוגע לעיצוב החלל הוא הקונספט הפתוח, כלומר, מטבח פתוח לחללי הבית שאינו תחום על ידי קיר. בניגוד לשיטות העיצוב המסורתיות בהן אזור המטבח היה תחום בין קירות, עיצוב פתוח מאפשר לנצל את החלל בצורה יותר יעילה וחכמה. כמו כן זה מאפשר נקודת תצפית על המתרחש בסלון ובכך להיות נוכח בעת האירוח גם כאשר נמצאים במטבח.

מגוון חומרים חדישים וזמינים לשימושכם

כיום בתחום עיצוב המטבחים קיים היצע נרחב, מה שמאפשר לעצב את מטבח החלומות ביתר קלות. למרות שהטרנדים והחידושים מפתים מאוד, מומלץ לשמור על קו עיצוב נקי, שישווה למטבח מראה אסתטי וחדשני. כמו כן מומלץ שלא להסתנוור מכל המוצרים המיוחדים, לבחור את מה שמתאים לצרכים שלכם ולדגול בעיצוב מטבח על זמני, אותו לא תצטרכו לעצב מחדש בעוד כמה שנים. במידה ואינכם יודעים כיצד לעצב את המטבח בהתאם לחידושים הקיימים בצורה חכמה זה הזמן לפנות למיטב המומחים בתחום ולקבל מהם עצות טובות המותאמות לצרכים שלכם.