הוספת אי למטבח זהו טרנד לוהט במחוזותינו ולא בכדי חברות מטבחים רבות מציעות כיום ללקוחות את האפשרות להוסיף אי. רגע לפני שאתם בוחרים, הנה כמה פרטים שכדאי לכם לדעת.

אי מטבח ממוקם במרכזו של החלל, אל מול הארונות והשיש. כעיקרון האי משמש כמשטח עבודה, אולם כיום ניתן למצוא איים משוכללים יותר ומשודרגים עם ברז וכיור. אי למטבח יכול לשדרג את החלל כליל- הוא מוסיף לו נופך מפואר, סגנון ייחודי משלו והוא תורם רבות לעיצוב הכללי. צריך לציין, לא לכולם זה מתאים ולא בכל מטבח יכולים להוסיף אי, לעיתים המטבח קטן מידיי או שהמבנה שלו אינו מתאים. עם זאת, כיום ניתן למצוא היצע רב של איים למטבחים המיוצרים על ידי חברות שונות, מה גם שקיימים דגמים רבים כמו למשל דלפק היוצא מאחד הקירות, כך שגודלו של המטבח לא צריך להטריד אתכם.

למי כדאי לרכוש אי למטבח?

אי למטבח מתאים בעיקר למטבחים גדולים, אך לא רק. שלל הדגמים מאפשרים לבחור אי מעוצב לכל גודל של חלל. הוא מוסיף רבות למראה ולעיצוב המטבח אך עדיין, יש להתאימו לשאר הפריטים הנמצאים בחלל כמו שיש, ארונות או חיפויים וזאת על מנת ליצור הרמוניה עיצובית. עוד יתרון שאין להתעלם ממנו הוא שהאי משמש גם כשטח אחסון בפני עצמו – כיום ניתן למצוא אי למטבח הכולל ארונות תחתונים בהם ניתן לאחסן סירים, מחבתות, מוצרי מזון ועוד. למרות שגם משטחי השיש משמשים כמשטחי עבודה, אי למטבח מהווה משטח עבודה נוסף, כך שעבודת הבישול נעשית יותר נוחה. בנוסף, לא חייבים לרכוש שולחן אוכל, ניתן לקנות אי המשמש גם כדלפק ולו כיסאות מותאמים.

על מגוון העיצובים

כל אחד יכול לבחור אי למטבח על פי טעמו האישי ועל פי הסגנון השולט במטבח. ישנו מגוון רב ומרשים של עיצובים. ישנם איים סטנדרטיים, כלומר משטחי עבודה בצורה מלבנית. ישנם איים בצורה מעוגלת או אליפטית מה ששובר את הקווים הישרים. כמו כן, ניתן למצוא אי מטבח ולו כמה מפלסים, או אי המשלב בתוכו גם דלפק הגשה. ישנם איי מטבח משולבי כיריים, איים עם כיור וכיריים ועוד דגמים רבים נוספים בעזרתם המטבח הופך להיות פרקטי מחד ומעוצב למשעי מן הצד השני.

עלויות

מבחר הדגמים שקיים מאפשר טווח רחב של מחירים החל מעיצובים יוקרתיים במיוחד לצד עיצובים יותר עממיים. כיום ניתן לרכוש אי בטווח מחירים של כמה אלפי שקלים כאשר ההבדל במחירים תלוי בשם המותג, בגודלו של האי, בחומרי הגלם מהם הו מיוצר וכדומה. כמובן, שאם מוסיפים לאי אביזרים שונים כמו למשל כיור  או ברז, כיריים או קולט אדים תלוי מהתקרה, המחיר יהיה גבוה יותר והוא יכול אף להגיע לכדי עשרות אלפי שקלים, אולם אין ספק שזו השקעה שתשרת אתכם על הצד הטוב ביותר.

אם נסכם אז חשוב לעצב אי ידידותי, ולו רק בגלל שבסופו של דבר הוא איננו משמש רק כמשטח עבודה אלא גם כמקום המשמש את כל בני הבית. זוהי פינה אשר סביבה בני המשפחה מתאספים ולכן חשוב לדאוג שיותר מכל ומכל הבחינות, הוא יהיה נוח ושימושי.