אם גם אתם חסידים של המטבח הכפרי, ודאי תתפלאו לגלות כי היו זמנים בהם מטבחים אלו שירתו מטרה אחת בלבד והיא הכנת אוכל. איך הם הפכו לזירה עיצובית יוצאת דופן? היה זה עניין של זמן בשילוב עם התפתחות טכנולוגית, רעיונית וחברתית.

אולי זה קשה להאמין, אבל היו זמנים בהם המטבח לא היה המרכז של הבית או שימש כחלל בו אנו נוהגים לארח או לבלות זמן בנעימים. הקונספט של חללים פתוחים, אי מרכזי, מקומות ישיבה וחלל רב תכליתי הוא כזה שהתפתח עם הזמן. המטבח של פעם היה לא יותר מתחנת עבודה שימושית, בה מכינים אוכל וממשיכים לחדר האירוח. אולם עם התועלתנות של היום ולצד פיתוחים מתקדמים, החל המטבח הכפרי לתת מענה לאורח החיים המודרני והמהפך מחלל עבודה דל וקטן לחלל מעוצב, מודרני ופונקציונלי היה רק עניין של זמן. לכן כדי לבחון איך הדבר קרה, יש לנסוע אחורה בזמן ולבחון את האבולוציה של המטבח.

העולם השתנה ועמו, גם המטבח

עד לפני מאה שנה, לא היה מטבח כפרי, אלא שהבישול בכפר נעשה בחוץ על ידי פחמים ועצים שגרמו להרבה לכלוך. אצל בני המעמד העליון המטבח היה חדר של משרתים אשר נפרד מהבית. בתחילת המאה ה – 20, החלה המהפכה המודרנית ועל כן מעצבים שונים החלו לחשוב כיצד הם מתאימים את המטבח לאורח החיים המודרני ומנגישים את המטבח לכלל האוכלוסייה. אולם בניגוד להיום, בו כמעט כל מטבח מעוצב בהתאמה אישית,המטבחים המודרניים הראשונים הגיעו כיחידה אחת שלמה והם כללו גם תאורה, פח אשפה, כיסאות, כיור, תנור ומשטח עבודה. מטרתם הייתה לייעל את עבודת הבישול ועם השנים הוכנסו עוד ועוד פרטים אשר דבקו במטרה זו בדיוק.

המטבח הכפרי והקשר לאוכל ולסביבה החיצונית

אי אפשר להימנע מהעובדה כי אופיים של מטבחים נובע מהסביבה בה הם פותחו. כך למשל בעוד שהמטבח התעשייתי הגיע על מנת לתת מענה למעמד הפועלים האורבני, המטבח הכפרי היה נפוץ יותר לשימוש בכפר. כתוצרה מכך חומרי הגלם שהיו זמינים לעיצוב המטבח היו בעיקרם טבעיים, כאלו שנאספו מבחוץ והושמו בפנים. כתוצאה מכך, מטבחים כפריים מאז ועד היום כוללים שימוש בחומרי גלם טבעיים כמו למשל עץ מלא, אבן טבעית ועוד. הקשר של המטבח לאוכל גם הוא בלתי נמנע ומצביע על ההבדלים בין סוגי המטבח השונים. המטבח הכפרי הוא כזה בו יותר מבשלים, הוא מעודד אינטראקציה חברתית ועל כן לרוב, משטח העבודה שלו יהיה יותר רחב וגדול בהשוואה למטבחים אחרים.

של המטבח הכפרי משתנה מאזור לאזור וממדינה למדינה ועל כן ניתן לראות את ההבדלים האזוריים הקיימים בכל מטבח. כך למשל יהיה הבדל בין מטבח אנגלי כפרי לבין מטבח פרובנס, הן בחומרי הגלם בהם עושים שימוש, הן בצבעוניות והן בגימור הסופי. אולם בעוד שבעבר המטבח הכפרי היה סמל לשמרנות ולקלאסיקה, במחצית השנייה של המאה העשרים הפך לגן עדן של ממש תוך שכולל שפע של חידושים, גאדג'טים ועיצובים חדישים. אם בעבר הייתה גם הגבלה של צבעים אשר הכתיבה את מראהו הטבעי של המטבח הכפרי, עם השנים גם הגבלה זו נעלמה ואפשר היה לשחרר את הדמיון ולעצב את המטבח בשלל צבעים כיד הדמיון.

המצאתם של מכשירים חשמליים

כמובן שהמפכה התעשייתית השפיעה במידה ניכרת על עולם המטבח והשפע התאפשר במיוחד בשל המצאתם של מכשירים חשמליים כגון הגז, התנור והמקרר. אומנות הבישול הפכה להיות חביב ולא עוד מטלה מייגעת, כאשר השינוי בנקודת המבט הוביל גם לשינוי בעיצוב המטבח. כיום המטבח הכפרי אינו נדחק לחדר האחורי של הבית, אלא שהוא מהווה את המרכז, יותר מכך המטבח הפך להיות מוקד עיקרי, כאשר מטבחים בעיצוב כפרי הנם בין הפופולריים ביותר בחבורה. אין ספק שמעמדו של המטבח השתנה בחלוף השנים עד מקומו כיום. מטרתם של המטבחים הראשונים היה לצמצם את הפער בין המעמדות השונים, תוך שהם מציגים יעילות, חדשנות, פונקציונליות וכיום – גם עיצוב ייחודי.

המטבח הכפרי התפתח עם השנים והפך להיות חלק אינטגרלי ומרכזי מהבית. אם ברצונכם ליהנות מכל היתרונות של , כל שעליכם לעשות הוא לפנות לחברת מטבחים מקצועית אשר מכירה את התחום ויכולה ליישם את החלומות שלכם ולהפוך אותם למציאות.