בתקופת המודרנה היה ברור לכולם כי ישנה אופנה מרכזית אחת התקפה בכל בית. כיום, הרוח הפוסט מודרניסטית הגיעה גם אל התחום של עיצוב פנים ומביאה עמה ניחוח של אפשרויות חדשות. תודות למגוון האפשרויות הנפתחות תודות לרוח הפוסט מודרניסטית ניתן להבחין בדגמים יצירתיים ומקוריים וכן ברעיונות עיצוביים שלא היו קיימים עד לא מזמן. בין היתרונות המשמעותיים של הרוח הפוסט מודרניסטית ניתן למנות את הפתיחות שהיא מאפשרת בעיצוב.

הודות לפתיחות זו יכול כל בעל דירה בישראל לעצב את ביתו כפי ראות עיניו. אם בעבר הייתה זו הנורמה המרכזית אשר הכתיבה את אפשרויות העיצוב השונות הרי שכיום יכול כל אחד לבחור את מגמת העיצוב המתאימה לו ביותר ללא התחשבות באופנה זו או אחרת. המגוון העצום של אפשרויות העיצוב רק פותח עוד יותר את התיאבון ונדמה כי מעצבי הפנים והרהיטים, האדריכלים והמהנדסים כולם נותנים יד לתהליך יפהפה של חופש עיצובי מקסים.

המטבח – החדר המרכזי

בתוך המבחר העצום לא ניתן להתעלם ממגוון רחב של דלתות פנים מעוצבות למטבח המביאות עמן אווירה ייחודית. המטבח הפך להיות החדר המרכזי בבית בשנים האחרונות וככזה, יש לו משמעות חשובה ביותר בעיצוב הבית ובמראה שהוא משרה. בחירת דלתות פנים מעוצבות למטבח הינה תהליך קסום שיכול להפוך את הבית לחוויה סטייליסטית. בבחירת הדלתות המתאימות לעיצוב הבית ניתן ליצור את המראה המושלם.

כיום ישנו מגוון עצום של דלתות מעוצבות מחומרי גלם שונים ובעיצובים מיוחדים. הסגנונות השונים של דלתות הפנים המעוצבות מבטיחים כי בכל בית בו תוצב דלת פנים מעוצבת, תתפתח אמירה סגנונית ייחודית. בהתאמת שאר האלמנטים העיצוביים בבית לדלת יכול המטבח להיות יצירת אמנות יחידה במינה. בחירת הדלת למטבח, לפיכך, צריכה להתקיים הרבה לפני אביזרים אחרים הנבחרים לבית.

בתוך המגוון הגדול של הדלתות ניתן למצוא דלתות פנים מעוצבות מעץ ודלתות פנים מעוצבות ממתכת, זכוכית ושילובים נוספים. אין ספק כי מדובר במגוון רחב של חומרי גלם. על מנת לקבל את ההחלטה החכמה ביותר חשוב להתייעץ עם מעצב פנים מוסמך אשר מכיר את הסוגים השונים של הדלתות והאיכויות השונות של כל אחת מהן.

בחירה בדלת מעוצבות ואיכותית מבטיחה שקט נפשי למשך שנים רבות. יחד עם זאת, ישנן כיום לא מעט דלתות פנים מעוצבות המיוצרות באופן מסחרי ואינן ברמה גבוהה. חשוב להכיר את הסוגים השונים של הדלתות בטרם קבלת ההחלטה הסופית.