כאשר אנו מחפשים אחר בעלי מקצוע לעיצוב מטבח חדש, בהרבה מן המקרים אנו מרגישים תחושה ערטילאית במקצת שאופפת אותנו באשר לאן בעצם מועדות פנינו. באופן כללי, ניתן לומר שישנם בעלי מקצוע מומלצים  העוסקים במלאכת עיצוב המטבחים. אולם, בעלי המקצוע המרכזיים אשר עוסקים בעיצוב מטבחים הם בראש ובראשונה הנגרים, ולאחר מכן גם מעצבים (מעצבי פנים). מן המתרס השני עומד הלקוח, אשר צריך לקבל החלטה בנוגע למי לפנות. לא פונים גם לנגר וגם למעצב פנים ברוב המקרים, אלא רק לאחד מהם. לכן, נציג בפניכם את היתרונות והחסרונות הקיימים בפניה ישירה לכל אחד מהם, ונתעסק בעיקר ברמת התקציב והתוצר הסופי.

בחירה בנגר פרטי לעיצוב מטבח מושלם

ההתמחות המרכזית של הנגרים היא כמובן בעץ. בעת בחירת נגר, חשוב להבין ממנו שהוא אכן מתמחה בנגרות מטבחים, שכן אנו רוצים מטבח מעוצב. אין ספק כי אם תמצאו נגר מקצועי, הרי שהתוצר שתקבלו יהיה יוצא מן הכלל, והיתרון הגדול ביותר – הנגר יוכל לעשות התאמות אישיות ולמעשה לעצב עבורכם מטבח ייחודי לכם. יחד עם זאת, אתם תצטרכו לתת לו קווים מנחים, יותר מאשר לכל בעל מקצוע אחר. בנוסף, סביר להניח כי ברוב המקרים המחיר של הנגר יהיה נמוך יותר משל מעצבים (על כך נפרט בהמשך), וכן בידכם קלף מיקוח תמידי. מנגד, כל נושא האחריות והאמינות מוטלת קצת בספק, לא בטוח שיהיה לכם לאן לחזור כאשר הנגר יסיים את עבודתו, גם אם עשה זאת בהצטיינות יתרה, בעיות עלולות לצוץ בעתיד והן עלולות להתברר כחשוכות מרפא לעיתים.

חברות מטבחים

כיום, ניתן לומר בבירור כי ישנן חברות מטבחים מצוינות, המשתמשות בעץ ובחומרי גלם נוספים ומספקות מטבחים מרהיבים. בנוסף, המחיר אשר חברות המטבחים מציעות כיום בשוק הם חסרי תקדים. למרות כל זאת, חברות מטבחים מייצרות מטבחים באופן תעשייתי, בדומה לקניית ריהוט ב"איקאה" למשל. המטבח אין מותאם אישית, אינו מעוצב במיוחד עבור הלקוח, ומעט בעייתי ברמת ההתאמות לגדלים ולצורת חלל הבית.

מעצבים

מעצבי פנים בהחלט יודעים לעשות את העבודה בכל הקשור לעיצוב מטבח מושלם. אין ספק כי אם תפקידו את המשימה בידי מעצב פנים, תקבלו את התוצר הטוב ביותר מבין כל האפשרויות. אך הסיבה לכך פשוטה – מעצב פנים בעל חזון עיצובי, ידע טכני רב בכל מה שקשור לאדריכלות ועיצוב בתים, אך הוא אינו עושה את העבודה במו ידיו. כל מעצב פנים יעבוד עם נגר לצורך הקמת מטבח מושלם, אשר יעבוד תחתיו ותחת פיקוחו והוראותיו. פועל יוצא של זה הוא כמובן המחיר – על מנת לשכור את שירותיו של מעצב פנים לעיצוב מטבח חדש תצטרכו לבטח לשלם הרבה יותר מאשר אם תבחרו בנגר פרטי, או תקנו מטבח מוכן. התוצאה, כאמור, תהיה ברוב המקרים הטובה ביותר. בהצלחה!