ריצוף הבית, ובכלל זה גם המטבח הוא אחד מהפרמטרים המרכזיים בכל תהליך של עיצוב פנים לבית או למשרד. הרצפה היא פריט העיצוב בעל שטח הפנים הגדול ביותר בכל הבית, ובהתאם לכך השפעתה על העיצוב והאווירה הכוללת היא משמעותית מאוד. בכל תהליך של בחירת ריצוף וקרמיקה למטבח, כדאי לשלב איש מקצוע שיוודא שכל החלטה שאתם מקבלים היא החלטה המבוססת על עקרונות העיצוב המקצועיים, ולא החלטה של מצב רוח או טעם אישי, שלא תמיד עולים בקנה אחד עם כללי עיצוב מקצועיים.

חשוב להגדיר את הדברים בצורה מסודרת, מראש

בשלב ראשון, חשוב להגדיר לעצמכם מה בדיוק אתם מחפשים. לשם כך יהיה עליכם לבחון את הריהוט במטבח ולאפיין אותו בצורה מפורטת: צבעים, סגנון עיצוב, תאורה טבעית ומלאכותית, גודל ומרחב, מידות וכדומה. הדבר הראשון שאתם רוצים להגדיר הוא סגנון העיצוב, שכן כל סגנון עיצוב מבוסס על גוונים שונים היוצרים אווירה שונה. כך למשל, סגנון העיצוב הכפרי הוא סגנון יותר כהה, חמים ואינטימי, בעוד הסגנון המודרני הוא יותר בהיר, חי וחיוני. הגדרת סגנון העיצוב תוכל להכווין אתכם לאפשרויות ריצוף וקרמיקה למטבח שיתאימו במידה הרבה ביותר לחדר המטבח שלכם.

בחינת ההתאמה של הריצוף עם יתר מרכיבי העיצוב במטבח

כיום, יש באפשרותכם לבחור פתרונות ריצוף עשויים מקרמיקה בעיצוב דמוי אבן, ריצוף גרניט פורצלן, דמוי פרקט, דמוי דק וכדומה, עיצובים במרקמים וגימורים שונים ועוד מגוון רחב של אפשרויות, שהיכולת שלכם לבחור את האפשרות המתאימה לכם ביותר תלויה בכך שאתם בונים את המסגרת הנכונה. בהמשך לכך, יהיה עליכם לבחון את ההתכתבות של הריצוף אותו אתם בוחרים עם ריהוט המטבח בהיבט של השלמה מול ניגודיות, התאמה של חומרי גלם ומרקמים, התאמה של סגנון העיצוב וכדומה.

מומלץ מאוד לקבל סיוע מקצועי

כפי שניתן להעריך, לא מדובר בתהליך של בחירות שרירותיות, אלא בתהליך המבוסס על עקרונות מקצועיים מעולם העיצוב. הדבר החשוב ביותר בכל תהליך בחירת ריצוף וקרמיקה הוא לוודא שאתם לא מקבלים החלטות בגלל מצב רוח זמני, או בגלל שראיתם משהו אצל מישהו ואתם רוצים את אותו הדבר. כל החלטה צריכה להתקבל בצורה מקצועית, והדבר הנכון ביותר בהיבט זה הוא לשכור את שירותיו של יועץ מקצועי מתאים, בין שאתם בוחרים לשכור אותו לצורך ייעוץ חד פעמי שבו תוכלו לקבל הכוונה טיפים מקצועיים, ובין שאתם בוחרים אותו לצורך ליווי מקצועי צמוד לכל אורך תהליך הבחירה.