משטחי המטבח שלנו מורכבים מחומרים שונים. חלקם מורכבים משיש וחלקם מעץ, אחרים מגרניט וישנם גם משטחי נירוסטה. כל כך הרבה סוגים שונים של מטבחים ולכל אחד סוד הניקוי שלו. אתם מוזמנים לעבור אתנו ביחד על סוגי הניקוי השונים אשר מתאמים לסוגי המטבחים השונים.
לפני שמתחלים בהסברים חשוב קודם כל שתכירו מה הוא סוג המטבח שלכם. ואם אינכם יודעים אנו מציעים לכם עם אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם בהבנה עמוקה יותר בכל הקשור לסוג המטבח. אחרי שביררתם מהו סוג המשטח במטבח שלכם אפשר להתחיל.

ניקוי משטחי שיש במטבח

משטחי שיש הם בחירה מאוד פופולרית בהרבה מאוד מטבחים. השיש הוא חומר חזק ועמיד והוא מגיע בשלל צבעים ומאפשר לנו לעצב את המטבח כראות עיננו. עם זאת יש לשיש רגשיות מסוימות. השיש רגיש מאוד לשריטות וכתמים וחומרי ניקוי חומצתיים עלולים לפגוע בו ולגרום לו לנזק בלתי הפיך. הדרך הטובה ביותר לנקות משטחי מטבח משיש היא על ידי ערבוב מעט סבון כלים עם מים וניקוי השיש עם מטלית רכה כדי למנוע שריטות ושפשופים.

ניקוי משטחי עץ במטבח

משטח העץ במטבח יוצר אווירה כפרית נעימה ומעניק תחושה חמימה. יחד עם זאת משטח העץ הינו משטח רגיש ובעל סיכויי פגיעה גבוהים. אם בחרתם במשטח עץ בתור מטבח אתם צריכים להכיר בכך שמשטח עץ דורש תחזוקה גבוהה. העץ נוטה להישרט בקלות ולספוג ריחות, בנוסף לכך לא מומלץ להניח כלים חמים או סירים ישירות על משטח העץ. משטח העץ דורש שיוף כל מספר חודשים וחידוש שכבת הלקה המגנה עליו. בנוסף ישנם הרבה חברות ניקיון בתים הממליצות להשתמש בשמן פשתן בתור הגנת משטח העץ בפני לחות. על מנת לנקות את משטח העץ יש לערבב מים פושרים עם רבע כוס סודה לשתייה ולמרוח זאת על המשטח. לאחר מכן יש לשטוף וליבש את המשטח היטב.

טיפ נוסף: להעלמת ריחות אשר נספגים בעץ אפשר לשפשף לימון חתוך על גבי המשטח.

ניקוי משטח גרניט במטבח

משטחי הגרניט הם משטחים עמידים ובעלי מראה אבן טבעית אשר מעניקים למטבח מראה יוקרתי ומיוחד. הבעיה הגדולה עם משטחי גרניט היא שהם אינם מגיבים היטב לרוב חומרי הניקוי וכמו השיש גם משטח הגרניט הינו רגיש לחומרי ניקוי חומצתיים. חומר חומצתי עלול לגרום לכתמים במשטח הגרניט ולשחיקת הברק מהאבן.
על מנת לנקות את משטח הגרניט מומלץ להכין תרסיס ביתי המורכב מכוס מים, כשתי כפיות נוזל כלים וכרבע כוס אלכוהול נקי. את הנוזל יש להכניס לתוך בקבוק תרסיס ולרסס את המשטח, בסיום הריסוס יש לעבור על המשטח עם מטלית רכה למניעת שריטות וקבלת משטח מבריק ומחוטא מבקטריות.

ניקוי משטח נירוסטה במטבח

לרוב משטחי נירוסטה לא יראו במטבחים ביתיים אלא יותר במסעדות, בתי מלון ואולמות אירועים. בשנים האחרונות החלה מגמה להכנסת משטחי הנירוסטה למטבח הביתי. העיצוב הנקי וכושר עמידותו של משטח הנירוסטה משחקים לטובתו. בין היתרונות הגדולים של משטח הנירוסטה ניתן למצוא את עמידתו בפני מים וחום ואת היכולת לחתוך על גביי המשטח ללא צורך בקרש חיתוך. החיסרון של משטח הנירוסטה הוא ששאריות שמן וטביעות ידיים יראו עליו בקלות. ניקוי משטח הנירוסטה הוא פשוט יחסית. ראשית יש לעבור על המשטח עם מטלית רטובה, כאשר חלק זה בוצע יש לעבור על אותו אזור הפעם עם מטלית יבשה. לאחר מכן ניתן לעבור על הנירוסטה עם ספריי חלונות ומטלית יבשה.

טיפ נוסף: כדי לתת את ה-טאץ' הסופי ולהחזיר את הברק לנירוסטה ניתן להשתמש בצמר גפן ספוג בשמן זית או בשמן תינוקות.

לסיכום חשוב לזכור שניקיון המטבח אינו רק ליופי אלה חשוב מבחינה בריאותית והיגיינית. הקפידו על המטבח שלכם נקי ותיהנו מאסתטיקה ובריאות.