מטבח החלומות שלכם נמצא במרחק נגיעה. כל שעליכם לעשות הוא להבין מה אתם רוצים וצריכים ואז לבחור את המטבח. חשבתם שזו משימה פשוטה? אתם לא כל כך טועים. בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לבחור את המטבח המושלם מהר יותר משאתם חושבים.

רבים יגידו שמטבח הוא החדר החשוב ביותר בבית. ואכן טענה זו לא כל כך רחוקה מן האמת. מעבר להיות חלל מרכזי פיזית, במטבח כל בני המשפחה מבלים את מרבית זמנם הפנוי בבישולים, באכילה או במנוחה ורביצה, לכן מדובר בחלל מרכזי גם בשגרת החיים היומיומית. השאיפה של כולנו היא ליהנות ממטבח שהוא גם יפה וגם אופה, משמע שהוא נראה טוב ונעים לעין אך בו בזמן פרודוקטיבי ונותן מענה לצרכים ספציפיים. עבורי מטבח מכתיב את האווירה בבית והוא יכול להטות את הכף בשאלה האם לרכוש או להשכיר דירה או לא, ואני בטוחה שאני לא היחידה. בין אם מדובר בשיפוץ מטבח קיים, בין אם בבחירת מטבח חדש מאפס או בין אם בחיפוש דירה עם מטבח מאובזר, כולנו היינו רוצים לראות את עצמנו המטבח המושלם. וכדי שמשאלה זו תתגשם, אחת ולתמיד בואו נבין, איך בוחרים את המטבח שיענה על צרכינו בצורה הטובה ביותר?

מטבח מודרני או מיושן?

בראש ובראשונה רצוי תמיד לזכור: על טעם ועל ריח אין להתווכח, זאת אמרו כבר רבים לפני. יחד עם זאת, במטבח הטעם האישי מקבל ביטוי מחודש, תוך שהוא משלב בתוכו מגוון טכנולוגיות ומעודכן עם צו האופנה בענף. בשנים האחרונות נחשפנו למגמות מלהיבות בעולם עיצוב המטבחים: ממטבחים מודרניים אשר מופעלים בלחצני נגיעה, ועד למטבחי ווינטג' מעוצבים אשר נדמה כי הועתקו ישירות מארמון המלוכה. לכל אדם סוג המטבח המועדף עליו ולכן לפני בחירת המטבח עליכם לשאול את עצמכם מהו הסגנון המועדף עליכם? לכל אחד מאתנו יש טעם מובהק והעדפות שונות ומגוונות ולכן רצוי ללכת עם הלב ולא עם ההיגיון, לנער את הזיכרון, לחשוב על מטבחים שאהבתם ולעצב את המטבח שלכם בהתאם.
אל האין סוף ומעבר לו, או במילים אחרות: בואו נדמיין
נסו לעצום את עינכם לדקה או שתיים, לתאר מצב בו אתם קמים בבוקר אחרי לילה קסום והולכים למטבח להכין לכם את משקה הבוקר האהוב עליכם. עכשיו תעצרו. תתמקדו ותענו על השאלה הבאה: מהו המטבח שאתם רואים בעיני רוחכם? ההגדרה למטבח המושלם משתנה מאדם לאדם ואני בטוחה שלכל אחד עלתה סצנה חלומית משלו, כך שלבטח אתם כבר יודעים היטב כיצד המטבח המושלם נראה בעיניכם. האם הוא בצבעים שקטים ועל זמניים כמו גווני הלבן-בז'? או שמא צבוע בצבעים מודרניים ועכשוויים יותר? בענף המטבחים החלום יכול להפוך למציאות וחשוב לזכור כי הכל אפשרי. כל שצריך הוא רק חזון ואנשי מקצוע מיומנים אשר יסייעו לכם להגשים את החלום, להפוך אותו למציאות בת קיימה ולתכנן, יחד אתכם, מטבח מעוצב ושימושי להפליא.

ואחרי שחלמנו, על מה לשים דגש?

כמובן שבעת בחירת מטבח אי אפשר שלא לשים דגש על חומרים. חומרי הגלם בהם תבחרו הנם קריטיים ובכוחם להשפיע על מידת העמידות, אורך החיים, השימוש במטבח ועוד. כמו כן, ישנם פרמטרים רבים נוספים אליהם יש לשים לב למשל:
• לבדוק את איכות העץ אשר באמצעותו בונים את המטבח שלכם – על העץ להיות חזק ועמיד במים, לחות, במשקל רב ועוד.
• לבחור בחברה אמינה  אל תתביישו לדרוש לראות המלצות של לקוחות החברה, עבודות קודמות של בעלי המקצוע העובדים אצלה ותעודת אחריות.
• לקבל התחייבות לתאריך יעד בו החברה תהיה מחויבת לספק לכם את המטבח – הזמן שלכם יקר ועליכם לדאוג שאף אחד לא מבזבז לכם אותו בצורה מיותרת.
• לחשוב על מנגנונים מיוחדים אשר יתאימו לילדי הבית או לילדים עתידיים – פשוט זכרו לחשוב על התמונה הכוללת, החל מכמות הכלים שיש לכם לאכסן ועד לגופי תאורה מרהיבים שאולי ישתלבו במטבח החדש.
• לבדוק אם יש אחסון ומשטחי עבודה נוחים – למשפחה ממוצעת ישנם המון פריטים, כלים, סירים ועוד. לכן עליכם לבדוק כי המטבח כולל גם שטח אחסון רב ומגוון וכן משטחי עבודה עליהם ניתן לעבוד.

בעזרת שימת דגש על הפרטים הקטנים והגדולים ועם מעט עזרה ממומחים מטבח החלומות שלכם יהיה הרבה יותר נגיש, ולא פחות חשוב: מעוצב ושימושי להפליא.