אם אתם בדיוק מתכננים את המטבח החדש שלכם, בוודאי הנגר או חברת המטבחים העלתה את האופציות הבאות לציפוי המטבח– צביעת פורמייקה או שלייפלק. אלו הן שתי האופציות הנפוצות והמבוקשות ביותר בעידן המודרני לציפוי מטבחים, ובכדי לבחור את האופציה הנכונה והטובה ביותר עבורכם, עליכם להכיר אותם היטב, לדעת את היתרונות והחסרונות של כל אופציה ולדעת כיצד להתאים את האופציה הנכונה לסגנון העיצוב אותו אתם רוצים ליצור. חשוב מאוד שתדעו לבחון היטב את שתי האופציות, ולא רק את המחיר, בדקו את התכונות של כל אופציה וההתאמה של התכונות הללו אליכם באופן אישי בכדי לבצע בחירה חכמה.

ציפוי מטבחים עם פורמייקה

פורמייקה, כידוע לרבים, הוא חומר תעשייתי אשר בעזרתו מצפים רהיטים רבים, וכמובן, גם ארונות מטבחים. החומר הפנימי שלו הוא בדרך כלל סיבית דחוסה או mdf. לציפוי של מטבחים בעזרת פורמייקה יש יתרונות רבים כגון:

  • מחיר הפורמייקה הינו זול יחסית, לעומת ציפוי שלייפלק.
  • הפורמייקה עמידה יותר בפני שריטות, מכות ופגעים שונים.
  • את הפורמייקה הרבה יותר קל לנקות, יתרון חשוב מאוד כשמדובר במטבח בו הארונות חשופים ללכלוך רב, ולכלוך קשה לניקוי.

    החסרון העיקרי של הפורמייקה, הוא שלמרות שניתן למצוא אותה גם בדגמים מבריקים, אם אתם מחפשים מראה מודרני נקי ויוקרתי, רוב הסיכויים הם שהשלייפלק ייתן לכם מענה הרבה יותר טוב לכך.

ציפוי מטבחים עם שלייפלק

ציפוי מטבחים בעזרת שלייפלק הינו ציפוי אשר מבוצע באמצעות צביעה של העץ בעזרת מכשיר המתיז את הצבע. למרות שמדובר בהתזה, התוצאות הן צביעה אטומה לחלוטין וכמובן, הצביעה נעשית בחדר נקי ואטום כך שלא יחדרו גורמים זרים אל הצבע ויפגמו בצביעה החלקה והנקייה המאפיינת אותו. ציפוי מטבחים בעזרת שלייפלק יכול להגיע בגווני מט – משי או בגוון מבריק – אפוקסי.

היתרון העיקרי של ציפוי מטבחים עם שלייפלק הוא שרמת הגימור שלנו מדויקת ונקייה ומתאימה בעיקר למטבחים מודרניים ולמטבחים יוקרתיים במיוחד.

החסרונות של ציפוי מטבחים עם שלייפלק:

  • מחירו של השלייפלק הינו יקר יותר מאשר מחיר הציפוי עם פורמייקה.
  • שלייפלק הינו בעל רגישות גבוהה יותר ורמת עמידות נמוכה יותר בפני שריטות ומכות שונות. דבר אשר הופך אותו לפחות מתאים לבתים של משפחות עם ילדים קטנים בהם עמידות היא הדבר החשוב ביותר בכדי לשמור על המטבח למשך זמן רב.

כעת, לאחר שבחנתם את שתי האופציות – ציפוי מטבחים עם פורמייקה לעומת שלייפלק, אתם יכולים לבצע בחירה הרבה יותר חכמה והרבה יותר נכונה ולדעת בצורה ברורה יותר מהי האופציה הנכונה עבורכם ומה מתאים לכם, למשפחה שלכם ולתקציב שלכם באופן הנכון ביותר.

וכל מה שנותר לנו לאחל לכם הוא בהצלחה, ותהנו מהמטבח החדש שלכם!